12:54, 15. 3. 2021.

Džudisti Kinezisa još jednom pokazali da su među najboljima u Srbiji

Džudo klub Kinezis, Otvoreno prvenstvo Srbije
Najbolji iz centralne Srbije; foto: Nikola Milošević, Kinezis

Na Otvorenom prvenstvu Srbije za seniore u Beogradu takmičari Džudo kluba Kinezis iz Niša osvojili su sedam medalja. Niški klub je ovim rezultatom osvojio drugo mesto u konkurenciji muškaraca i treće u ukupnom klupskom plasmanu, a najbolji je od svih timova iz centralne Srbije.

Grad Niš i Kinezis i ove godine imaju seniorskog prvaka Srbije, a to je Đorđe Stanojević koji je u kategoriji do 73 kg osvojio zlatnu medalju i to u konkurenciji 32 takmičara.

U finalu je pobedio Filipa Jovanovića iz beogradske Crvene zvezde, najuspešnije ekipe na ovom šampionatu.

Vicešampioni Srbije i osvajači srebrnih medalja su Nevena Milić (do 48 kg) i Aleksandar Stojkov (do 100 kg), dok su bronzane medalje osvojili Mina Pešić (do 48 kg), Nemanja Milić (do 60 kg), Aleksa Krstić (do 66 kg) i Vuk Elez (do 81 kg).

Trener Nemanja Stanković ističe da je zadovoljan uspehom, ali uvek postoji mala žal.

Naš trud i rad vredeli su 7 medalja, žalimo samo zato što smatramo da smo mogli da napravimo još bolji rezultat i da se kući vratimo sa tri šampiona. Ipak, deoba trećeg mesta u generalnom plasmanu je rezultat na koji možemo da budemo ponosni. Ekipa je mlada, ali sjajna, i jedva čekamo sledeću priliku da to i pokažemo - rekao je Stanković.

Prema broju osvojenih medalja, Kinezis je na drugom mestu u muškoj konkurenciji i deli treće mesto u ukupnom klupskom plasmanu.

Kinezis je na Otvorenom prvenstvu Srbije bio jedina ekipa iz Niša, a region centralne Srbije je osvojio još jednu medalju - bronzanu, koja je pripala Jovani Ivanović iz Džudo kluba Mladost Carina iz Smedereva.

Univerzitetski džudo klub Kinezis je po ko zna koji put dokazao da je medju najboljim klubovima u Srbiji! Osvojeno je...