16:35, 3. 11. 2012.

Fudbaleri Radničkog izgubili od Partizana

marko randjelovic
Marko Ranđelović; foto: Dejan Pešić

Pred oko 13.000 ljudi na stadionu Čair Radnički iz Niša poražen je od Partizana rezultatom 4:0 (1:0) u 11. kolu Superlige.

Radnički je pretrpeo prvi poraz na renoviranom stadionu u Superligi ove sezone. Na skoro punom Čairu bio je bolji aktuelni šampion Srbije ekipa Partizana. Igrači Radničkog igrali su meč u novim dresovima, ali im to izgleda nije donelo sreću protiv Partizana.

Fudbaleri Radničkog počeli su u strahu, sa velikim poštovanjem protivnika. U 4. minutu Vukomanović je uputio udarac sa leve strane, ali je loptu u korner izbacio Lazevski.

Ipak, greškom Dušana Kolarevića nakon centrašuta Lazevskog sa leve strane, lopta je zavšrila u golu Miloša Perića- Partizan je u 7. minutu poveo autogolom Kolarevića.

U 10. minutu kapiten Partizana Saša Ilić je postigao gol, ali mu nije priznat zbog ofsajda. Bilo je jasno da je Partizan želeo pobedu u Nišu.

Imao je priliku Strahinja Petrović u 25. minutu da izjednači rezultat, ali je njegov udarac ispred golama Partizana blokirao Ivanov.

I Binić je imao svoju šansu. Strahinja Petrović dodao je Vladanu Biniću koji se nije najbolje snašao u šesnaestercu gostiju.

Nemanja Tomić je u 37. minutu šutirao iz slobodnog udarca sa 20ak metara, ali je lopta otišla tik pored stative.

Na odmor fudbaleri Radničkog otišli su sa golom zaostatka koji su lako mogli da nadoknade, ali na njihovu žalost to se nije desilo u nastavku.

U 53. minutu igrač odbrane Radničkog Vukomanović je pokušao iz daljine, sa leve strane, ali nije bio precizan. Nakon toga krenula je opsada gola Radničkog, a u 56. minutu Miljković pokušao iz daljine, ali je Perić odbranio gol domaćih. Pokušao je i Tomić u 58. minutu da iznenadi Perića, ali nije uspeo.

Minut kasnije, u 59. minutu golom Šćepovića Partizan je poveo sa 2:0.

Akcijom Lazevskog, Smiljanića i na kraju Jojića Partizan je poveo sa 3:0 u 71. minutu. Konačan rezultat postavio je Ninković u 81. minutu i tada je publika polako počela da napušta stadion.

Partizan je otišao sa 3 boda iz Niša, Radnički je drugim uzastopnim porazom pao na 11. poziciju sa 12 bodova.

U narednom kolu niški tim gostuje Slobodi.

Sudija: Miodrag Gogić

Žuti kartoni: Bojan Đorđević (11. minut), Aleksandar Jovanović (33.), Nikola Lukić (66.) iz Radničkog

Crveni kartoni: -

RADNIČKI:  Miloš PERIĆ, Bojan ĐORĐEVIĆ, Branislav VUKOVMANOVIĆ,  Marko RANĐELOVIĆ, Miloš PETROVIĆ, Strahinja PETROVIĆ, Nikola LUKIĆ, DUšan KOLAREVIĆ, Aleksandar JOVANOVIĆ (Milan JOVANOVIĆ od 64. minuta), Stefan STEFANOVIĆ (Bratislav PEJČIĆ od 81. minuta), Vladan BINIĆ (Aleksandar BAJEVSKI od 69. minuta).

PARTIZAN: Miloš PETROVIĆ, Aleksandar MILJKOVIĆ, Aleksandar LAZEVSKI, Miloš OSTOJIĆ, Ivan IVANOV (Nikola NINKOVIĆ od 75. minuta), Medo KAMARA, Milan SMILJANIĆ, Nemanja TOMIĆ, Saša ILIĆ (Miloš JOJIĆ od 64. minuta), Lazar MARKOVIĆ, Stefan ŠĆEPOVIĆ (Marko ŠĆEPOVIĆ od 80. minuta).