18:54, 2. 2. 2020.

Još jedan remi Radničkog u Turskoj, meč prekinut nakon svađe trenera

meleg
Meleg imao šansu, ali je nije iskoristio; foto: FK Radnički

U četvrtoj pripremnoj utakmici u Turskoj fudbaleri niškog Radničkog odigrali su nerešeno (1:1) protiv kazahstanskog Irtiša, a meč je prekinut u 81. minutu nakon svađe i razmene psovki između trenera niškog tima Milorada Kosanovića i stratega Kazahstanaca Milana Milanovića, nekadašnjeg šefa struke ekipe sa "Čaira".

Nakon starta igrača Irtiša nad Stefanom Mihajlovićem usledilo je koškanje na terenu, ali je to brzo zavšreno.

Međutim, trener Radničkog Milorad Kosanović je sa Milanom Milanovićem, šefom struke kazahstanske ekipe, ušao u verbalnu raspravu koja ne priliči dvojici trenera.

Nakon teških reči, Kosanović je povukao ekipu sa terena uz reči da "sa stokom neće da igra".

Jedini strelac za Radnički bio je Knežević u 20. minutu, a izjednačenje je doneo Ljevan iz penala u 72. minutu.

Radnički je bio bolji u prvom poluvremenu, imao je veči broj šansi, ali ih nije iskoristio do 20. minuta. Šut Melega u 16. minutu, nakon dodavanja Kneževića, odbranio je golman Irtiša.

Nakon slobodnog udarca u 62. minutu, Milosavljević je dobro reagovao, nije uspeo da udarcem zatrese mrežu protivnika i udvostruči prednost Nišlija.

Hao je u 70. minutu napravio prekršaj, sudija pokazao na "belu tačku", a Ljevan je bio precizan.

Meč za Radnički su počeli Petrović, Todorovski, Letić, Stevanović, Hao, Pejović, Subotić, Meleg, Knežević, Kojić i Čumić. U nastavku meča igrali su još Pantelić, Mihajlović, Đorđević, Sićović i Milosavljević.

U prethodnim mečevima na pripremama u Turkoj, Radnički je pobedio rumunsku ekipu Dunarea Kalaraši (4:1), dok je izgubio od Dinama iz gruzijskog Batumija (1:3), a sa ekipom Arde iz bugarskog Kardžalija igrao nerešeno (0:0).