16:58, 11. 3. 2012.

KK Konstantin izgubio od Crnokose

kosarkaski kos, foto petar

Košarkaši Konstantina poraženi su od Crnokose iz Kosjerića rezultatom 61:48 (21:19, 10:12, 12:6, 18:11) u 21. kolu Prve B lige i sada sa još 4 ekipe imaju isti broj bodova na vrhu tabele.

Niški košarkaši poraženi su drugi put za redom. Nakon poraza od Mladosti u Zemunu, Konstantin je na domaćem terenu izgubio od Crnokose, ekipe koju je u prvom delu sezone pobedio sa 16 razlike.

U poslednjih pet minuta utakmice domaći su mnogo grešili jer su gubili loptu, a postigli su u tom periodu samo 2 poena i to u poslednjem minutu.

U prvoj četvrtini Konstantin je vodio samo na početku i to u drugom minutu pri rezultatu 4:3. Uspeo je da izjednači na 19:19, ali je Crnokosa pogotkom Đurovića završila prvu četvrtinu sa 21:19. U drugoj četvrtini Konstanin je mnogo grešio, ali je uspeo da na odmor ode sa nerešenim rezultatom 31:31.

Treću četvrtinu niški košarkaši su završili sa samo 6 poena, a presudili su promašaji za tri poena i loša dodavanja. U poslednjoj četvrtini Konstantin je uspeo da smanji zaostatak na 7 poena, ali loša igra u finišu je donela osmi poraz u sezoni. Konstantin je pogodio samo 4 trojke od 24 pokušaja.

U 22. kolu Konstantin će gostovati ekipi Viva Basketa, a nakon tog meča ima još samo 4 meča.

KONSTANTIN: Veličković 7, Čukuranović, Đorđević 8, Stanković 6, Gaćinović, Vitković 6, Tasić, Virijević 2, Cvetković, Gudžić 11, Trailović 6.

CRNOKOSA: Balas 6, Jeftić 3, Kasabasić 13, Petronijević 4, Radivojević 6, Đurović 18, Vasiljević, Mitić 3, Pavlović, Masalušić 8.