09:56, 6. 10. 2013.

Konstantin siguran na startu

Autor:Aleksandar NikolićIzvor:Južne vesti
Petar Despotović; foto: Marjan Nikolovski

Košarkasi niškog Konstantina pobedili su na otvaranju nove sezone Košarkaske lige Srbije ekipu Radničkog FMP rezultatom 73:56 (20:15, 23:15, 18:13, 12:13).

Meč je odigran u sali Osnovne škole "Dušan Radović" pred oko 300 niških ljubitelja košarke.

Najefikasniji u redovima Nišlija bili su Nemanja Todorović sa 19, Vladimir Đorđevic sa 15 i Petar Despotović sa 12 poena. Kod gostiju Brano Đukanović je ubacio 14, dok je Marko Gudurić dodao 10.

Konstanin je na najbolji način započeo novu prvoligašku sezonu. Sjajno organizovani na oba dela terena, požrtvovanom odbranom i racionalnom potrošnjom lopti u napadu Nišlije u toku većeg dela meča nisu dovodili pobedu u pitanje. Jedino je prva četvrtina bila rezultatski izjednačena deonica.

Obe ekipe su malo agresivnije ušle u meč, pa se u uvodnim minutima postigao mali broj poena.

Preko raspoloženog Danila Tasića i mladog Strahinje Stojačića Konstantin je tokom celog prvog perioda imao minimalnu prednost, ali su gosti šutem spolja održavali rezultat u egalu - 20:15.

Odlično organizovanim napadom i pre svega požrtvovanom odbranom, koju su igrali sa dosta preuzimanja, Nišlije su naterale goste na dosta grešaka i na taj način povećavali prednost iz minuta u minut. Tako je već u 15. minutu Konstantin imao dvocifrenu prednost (31:19), koja do kraja susreta nije spuštena ispod 10 poena razlike.

I u ovom kvartalu glavna pokretačka snaga ekipe bili su Stojačić i Tasić. Pomenutom dvojcom pridruzili se Đorđevic i Todorović, koji su pogocima van linije 6.75
odveli Konstantin na "veliki odmor" sa pristojnom razlikom - 43:30.

U istom ritmu Konstantin je nastavio i u drugom poluvremenu. Energičnom igrom u defanzivi i rezonskim rešenjima u napadu lomili su mladu ekipu iz Železnika. Nakon 5 vezanih poena raspoloženog Todorovića sredinom treće četvrtine na semaforu je bilo maksimalnih +20 za domaće (55:35).

Usledio je nakon toga period loše igre Nišlija, pa su gosti pripretili serijom 7:1 i malo spustili razliku, ali su posle fantastične asistencije Stojačića i još efektnijeg zakucavanja Baraća na kraju trećeg kvartala domaći pokazali da nema mesta panici.

Ipak, svesni ogromnog rezultatskog plusa, izabranici Marka Cvetkovića ušli su u poslednjih 10 minuta malo uspavano i letargično pa je serija Beograđana od 10:3 bila znak za oprez. Nakon tajm-auta ekipa se trga i pre svega preko Petra Despotovića mirno privela meč kraju - 73:56.

Ekipa Konstantina u narednom kolu gostuje u Kraljevu ekipi Sloge, dok Radnički FMP na svom terenu dočekuje valjevski Metalac.

KONSTANTIN - FMP  73:56 (20:15, 23:15, 18:13, 12:13)