15:35, 2. 3. 2014.

Konstantin slavio u produžetku u Vršcu

Vladimir Đorđević; foto: Vanja Keser

Košarkaši Konstantina iz Niša iako su gubili u finišu meča, izborili su produžetak i na kraju pobedili Vršac u gostima rezultatom 98:97 (12:21, 22:20, 24:21, 26:22, 14:13) u 21. kolu Košarkaške lige Srbije.

U poslednjem minutu meča Vršac je imao i 5 poena prednosti (84:79), ali je trojkom Mladena Vitkovića i preciznim šutevima sa linije slobodnih bacanja Strahinje Stojačića, Konstantin prvo izborio produžetak (84:84), a potom i slavio sa 14:13 u dodatnih 5 minuta igre.

Vršac je bolje počeo i u 7. minutu vodio sa 17:8, a u 11. minutu sa čak 11 poena prednosti (23:12). Domaćin je u 13. minutu imao i 15 poena više (33:18). Ipak, do kraja poluvremena se Konstantin približio Vrščanima i na odmor je otišao sa 7 poena zaostatka (41:34).

tabela Konstantin na šestoj poziciji posle 21 kola

U trećoj četvrtini Vršac je imao i 13 poena razlike (55:42), ali su Nišlije polako stizale domaćina. U 36. minutu bilo je 68:68, pa je Konstantin i poveo sa 71:68.

Domaći su preokrenuli i u finišu meča se Konstantin "vratio" i obezbedio produžetak u kom je obezbedio 11. pobedu.

Posle 21. kola ekipa Konstantina se nalazi na šestoj poziciji sa 11 pobeda i 10 poraza.

Ovom pobedom niški košarkaši su ostali sa šansama da se plasiraju u Superligu.

Do kraja ovog dela takmičenja ostalo još 5 kola, a već u narednom Konstantin dočekuje Tamiš.

Ta utakmica na programu je u sredu, 5. marta od 19h u hali Čair.

VRŠAC - KONSTANTIN 97:98 (21:12, 20:22, 21:24, 22:26, 13:14)

VRŠAC: Kasabašić 15, Mockevičius 2, Pavlović, Cvetanović 10, Vlašković, Novak 21, Silađi 7, Davidovac 3, Milošević 20, Mijajlović 7, Apić 12, Savović.

KONSTANTIN: Ristić, Despotović 12 (5 as), Đorđević 20, Barać 3, Vitković 16, Đurđević, Ostojić 4, Tasić 23 (ind 33), Stojačić 11, Todorović 8, Trailović 1.