16:45, 18. 8. 2019.

Mašinac pobedom počeo novu sezonu

masinac, foto jv vanja keser
Pobeda na startu; foto: JV / Vanja Keser

Golovima Milice Stevanović i Jovane Vasiljković fudbalerke niškog Mašinca trijumfovale su na svom terenu nad ekipom Radničkog iz Kragujevca rezultatom 2:0 (0:0) u prvom kolu Superlige. Gošće su postigle gol u 30. minutu, ali pogodak nije priznat zbog ofsajda.

Prvi gol na meču postigla je Stevanovićeva glavom u 70. minutu, a konačan rezultat postavila je Vasiljkovićeva u 81. minutu pošto je prvo oduzela loptu golmanu protivničkog tima, a potom šutirala u prazan gol.

Ekipa sa Delijskog visa počela je meč šansama, a Milica Stanković se oprobala sa deset metara, ali je lopta završila pored gola.

U 30. minutu Radnički je preko Lazićeve postigao gol, ali sudija Jasmina Mickoska je svirala ofsajd.

U drugom poluvremenu domaće igračice su stvarale šanse, ali do pogodaka su na kraju došle samo Milica Stevanović i Jovana Vasiljković.

U narednom kolu Nišlijke gostuje Požarevcu.

MAŠINAC - RADNIČKI 2:0 (0:0)