22:01, 17. 3. 2012.

Naisa izgubila od Jagodine u Čairu

cubela
Suzana Ćubela u napadu; foto: Marjan Nikolovski

Rukometašice Naise izgubile su od vicešampiona Jagodine rezultatom 29:25 (15:14) u 16. kolu Superlige, ali zadržala 4. poziciju na tabeli.

Posle poraza od šampiona u Čairu, niške rukometašice su poklekle i pred vicešampionom i trenutno drugoplasiranom ekipom. Oslabljena neigranjem prvog golmana Ane Kačarević i nedovoljno oporavljene Suzane Ćubele i Zorice Grujić, Naisa nije nadigrana.

U početnim minutima igre Jagodina je koristila slabosti Naise i vodila u 8. minutu sa 5:2. Od 10. do 14. minuta niški tim je bolje blokirao, iskoristio kontre i greške gošći i preokrenuo rezultat na 7:6. Jagodina nije dopustila domaćim igračicama da se "odlepe", pa je najveća prednost Naise bila 10:8 (20. minut) i 15:13 (29. minut).

U poslednjim minutima prvog poluvremena Naisa je imala u jednom trenutnku i 3 igračice više, ali se Jagodina uspela odbraniti tada. Ipak, borbena igra mladih Nišlijki je za svaku pohvalu. U finišu prvog dela trener domaćih Svetislav Jovanović je dobio isključenje zbog prigovora.

Posle odmora rukometašice Jagodine su se na teren vratile "svežije" i brzo izjednačile rezulatat, pa i preokrenule na 17:15 i tada je Jovanović uzeo tajm-aut da bi vratio igru svoje ekipe. Nakon tajm-auta Ćubela je iz dobro organizovanog napada smanjila prednost, ali nakon toga spasa nije bilo. Golman Jagodine Dragica Tatalović je odlično branila, a to su koristile Lojpur, Radojević, Tasić i Dmitrović koje su zajedno postigle 21 gol.

Najveću prednost Jagodina je imala u 54. minutu pri rezultatu 29:21, ali do kraja meča nije dala više ni gol, pa su rukometašice Naise uspele da smanje prednost na konačnih 29.25.

NAISA: Kačarević, Petković 14 odbrana, Premović 3, Marković, Dimić, Ćubela 8, Mitrović, Lapajne 3, Grujić, Đoković 6, Nedeljković 1, Zdravković J, Jovanović, Zdravković T, Petrović 3, Filipović 1.

Sedmerci: 0/1
Isključenja: 6 minuta

JAGODINA: Ušljebrka, Tatalović 24 odbrane (1 sedmerac), Miladinović, Stevanović A, Goudiabi, Stevanović I, Stefanović 1, Radojević 5, Živković 2, Milošević 3, Jevtić 1, Janjić 1, Tasić 5, Lojpur 6, Dmitrović 5, Nikolić.