11:00, 18. 11. 2018.

Naisa porazom završila godinu

naisa,-bekament,-novembar-2018,-foto-jv-vanja-keser
Naisa zadržala treću poziciju; foto: JV / Vanja Keser

Lakše nego što se očekivalo rukometašice niške Naise poražene su u poslednjem meču u 2018. godini pošto su u 9. kolu Superlige izgubile od Bekamenta iz Aranđelovca rezultatom 34:27 (15:12). Sledi zimska pauza, a šampionat se nastavlja sredinom januara.

Naisa je vodila samo dva puta i to oba puta na početku meča - 1:0 i 2:1. Gošće iz Aranđelovca su napravile seriju 4:0, a pomoglo im je to što Naisa osam minuta nije dala gol.

svetislav-jovanovic,-naisa,-foto-jv-vanja-keser,-novembar-2018 Sledi pauza u šampionatu; foto: JV / Vanja Keser

Golman niškog tima Anastasija Čogurić i na ovoj utakmici je pružila odličnu partiju, ali nije imala adekvatnu pomoć u saigračicama. Do poslednjeg izjendačenja Naisa je stigala u 20. minutu (7:7), ali je Bekament uzvratio sa vođstvom od plus 3, kolika je bila prednost i na poluvremenu (15:12).

Ni u drugom poluvremenu Nišlijke nisu uspele da pariraju protivnicama, koje su u 36. minutu imale sedam golova više (21:14). Nakon izjednačenog perioda, Aranđelovčanke su došle do plus devet (30:21 u 50. minutu), ali na kraju Naisa nije uspela da na svom terenu napravi iznenađenje.

Nakon 9. kola Naisa ima šest pobeda i tri poraza i zauzima treće mesto. Sledi zimska pauza, a nastavak je 13. januara.

NAISA - BEKAMENT 27:34 (12:15)

Niš, hala "Čair".

Sudije: Vanja Antić i Jelena Jakovljević (Beograd).

Sedmerci: Naisa 7 (5), Bekament 4 (4).

Isključenja: Naisa 6, Bekament 8 minuta.

NAISA: Čogurić (14 odbrana), Bogdanović, Ivanović, Ranđelović, Karalić, Zdravković 1, Bojičić 4 (2), Stefanović 1,Radović 3 (1), Stojanovska 1, T. Petković 1, M. Petković, Pejović 5 (2), Stamenković, Tanasković 3, Filipović 8.

BEKAMENT: Kačarević (16 odbrana), Kojić, Nićiforović, Atanasković 2, A. Radojičić, Stepanović 11 (3), M. Radoičić 5, Anić 1, Ilić, Milić 4, Rajović 3, Grbić, Agatunović, Stojiljković, Rančić 8 (1).