20:25, 13. 4. 2011.

Naisa treća u Superligi

NIŠ - Naisa izgubila od Jagodine rezultatom 28:19 (12:11) u zaostalom meču 18. kola Superlige. Niški tim će sezonu završiti na trećem mestu.

JAGODINA: Ušljebrka, Savko (6 odbrana i 1 sedmerac), Tošović, Miladinović, Trifunović 4 (1), Goudiabi, Ćubela 8, Radojević 4, Živković, Grujić 3, Jevtić 3, Jelenković, Janjić 1, Dmitrović 5.

Sedmerci: 1/3
Isključenja: 8 minuta

NAISA: Jovanović (3 odbrane i 1 sedmerac), Tatalović (6 odbrana), Ćosić 1, Veljković, Turanjanin 3, Tošković, Lapajne 1, Stefanović 2, Milošević, J. Filipović 1 (1), Stankovski, Stoiljković 10 (4), Tasić 1, Marković.

Sedmerci: 5/6
Isključenja: 6 minuta

Rukometašice Naise propustile su priliku da obezbede vicešampionsko mesto. Pobeda na gostovanju u Jagodini bi im osigurala mesto iza Zaječara dva kola pre kraja. Ipak, niški tim nije uspeo da ponovi rezultat iz prvog dela prvenstva kada je na svom terenu savladao Jagodinu. Domaći tim je poveo sa 4:0, ali su do kraja poluvremena Nišlijke uspele da dođu na gol manje od rivala. Na startu drugog dela igre Naisa je izjednačila i do 35. minuta imala kontrolu nad mečom. Ali, tada je usledila serija Jagodine 7:1 i bilo je jasno da je Naisa ispustila drugo mesto pri samom kraju trke.

- U prvom poluvremenu smo odigrali dobro, držali smo se. Ali, posle toga je usledio pad u igri i u realizaciji. Imali smo dosta tehničkih grešaka i zato smo poraženi - rekao je Svetislav Jovanović, trener Naise.

U 21. kolu Superlige Naisa je slobodna jer je trebalo da igra sa Vrnjačkom Banjom, a u poslednjem gostuje Knjaz Milošu u Aranđelovcu.

U drugom meču 18. kola sastaju se Crvena zvezda i Knjaz Miloš.