21:10, 17. 10. 2015.

Naisa ubedljiva protiv Grkinja

naisa
Naisa lako u prvom meču protiv Luksa, foto: Vanja Keser

U prvom meču 2. kola EHF kupa niške rukometašice savladale su Luks iz Patre rezultatom 27:14 (18:8) u hali Čair. Revanš na programu u nedelju 18. oktobra od 12:30 na istom mestu.

Bez mnogo probelema niške igračice pobedile su predstavnika Grčke u drugom po jačini takmičenja u Evropi.

zija Revanš u nedelju od 11:30; foto: Vanja Keser

Gošće su došle sa 10 igračica koje prosečno imaju 17 godina i koje, osim uvodnih 1:1 nisu ugrozile Naisu.

Nišlijke su u 9. minutu vodile sa 7:2, pa su polako uvećavale prednost koja je u 27. minutu bila i plus 11 (17:6). Već tada je trener Naise Svetislav Jovanović odlučio da odmori glavne igračice koje će i sutradan imati utakmicu sa Luksom.

Na poluvremenu niška ekipa je vodila sa 18:8.

Nosioci igre Naise odmrale su i u nastavku, pa su igračice sa manjim minutažama dobile priliku.

naisa foto: Vanja Keser

U prvih 17 minuta publika u Čairu je videla samo 4 gola, po dva sa obe strane. Naisa je u drugom poluvremenu prvi gol postigla u 37. minutu.

Nije bilo mnogo više golova ni u nastavku, a u prilog tome ide i činjenica da je drugo poluvreme domaći tim dobio sa 9:6.

Sve igračice Naise su dobile priliku da zaigraju evropsku utakmicu, a skoro sve su se i upisale u listu strelaca, osim Katarine Tanasković.

Na kraju, Naisa ima dobru zalihu pred revanš koji će biti igran u hali Čair u nedelju 18. oktobra od 11:30. Ulaz će biti slobodan.

NAISA - LUKS 27:14 (18:8)

Hala Čair, Niš

Sudije: Kristina Nastase i Simona Raluka Stanču

Sedmerci: Naisa 4/4, Luks 3/5

Isključenja: Naisa 6 minuta, Luks 2 minuta

NAISA: Petrović 8 odbrana (1 sedmerac), Popović 10 odbrana, Nikolić 1 (1), Veljković 5 (1), Milojević 3, Pešić 1, M. Mitrović 1, Đoković 3 (1), Stefanović 2, Radović 2, Nedeljković 3, J. Zdravković 1, N. Mitrović 2, T. Zdravković 2, Tanasković, Filipović 1.

LUKS: Papadopulu 6 odbrana, Kiriakopulu 1 odbrana, Politi, Kukulomati 5, Pantazopulu, Kala 1, Tanopulu 4 (1), Pavlu 1, Karakicu, Kangelari 3 (1).