20:35, 12. 11. 2011.

Naisus pobedom debitovao u Čairu

rukometasi naisusa u cairu
Rukometaši Naisusa u Čairu

Rukometaši Naisusa pobedili su Rudar rezultatom 34:33 golom Aleksandra Stankovića u poslednjoj sekundi meča.

Naisus je prvi niški klub koji je odigrao meč u renoviranoj hali Čair, a premijera je bila uspešna i to zahvajujući golu u poslednjoj sekundi.

Pobeda se piše, a nerviranja zbog lošije igre se zaboravljaju zbog pobede kada je retko ko u hali očekivao. Lako primljeni golovi i greške u dodavanju ostaju stručnom štabu da nađe bolju igru.

Tri minuta pre kraja Rudar je vodio sa 33:31, ali su niški rukometaši predvođeni kapitenom Vladimirom Đurićem i Bojanom Brnjasom izjednačili u poslednjem minutu. Četiri sekunde pre isteka vremena Naisus je dobio igrača više, pa je preostalo da neko preuzme stvar u svoje ruke i donese dva boda. Tu ulogu je prihvatio Aleksandar Stanković, koji je pre toga imao dosta promašaja i izgubljenih lopti, i bio uspešan kada je bilo najpotrebnije i doneo radost i važne bodove.

Sreća je na kraju pogledala niške rukometaše koji nisu odigrali na željenom i očekivanom nivou, a dozvolili su i gostima da se razigraju. Gosti su od početka pokazali da će "skupo prodati kožu" i poveli su u drugom minutu sa 1:0. Od petog do sedmog minuta su naprabvili seriju od 3:0 i poveli sa 5:2, a u dvanaestom su imali plus 4 (3:7). Prvo izjednačenje nakon toga usledilo je tek u 25. minutu, a do kraja prvog dela igre smenjivali su se u vođstvu, ali su ipak gosti otiši na odmor sa golom više (17:16).

U nastavku igre opet je bilo neizvesno. Kostolčani su se "odlepili" na dva gola razlike u 38. minutu (22:20), ali je serijom od 3:0 Naisus preokrenuo. Deset minuta pre kraja Rudar je opet imao dva gola više na svom kontu, ali su Nišlije opet stizale. U poslednjim minutima utakmice presudili su smirenost drugog golmana Marka Milosavljevića nakon što je odbranio sedmerac kapitenu i najboljem strelcu Rudara, ali i požrtvovana igra kapitena Naisusa Vladimira Đurića. Timska igra i borba za svaku loptu su doneli željeni rezultat.

- Opustili smo se na početku, opet nam se ponavljaju iste greške. Dozvolili smo da protivnik kontroliše igru i da mi stižemo rezultat. Igralo se gol za golom, nadam se da ćemo popraviti igru već na narednom susretu u Požarevcu - rekao je Aleksandar Stanković.

Oko 600 gledalaca je došlo da vidi niški klub u niškoj hali, gde jedan semafor nije radio, a neki čitaoci su se žalili da ni grejanje nije bilo pušteno. Kako nam je rekao direktor Sportskog centra Čair Bratislav Ignjatović, "grejanje je radilo jer ima tri sistema grejanja i da je bilo prijatno". On je dodao da su "na početku meča radili lufteri, ali se posle ugrejalo".

To posle meča nije bila glavna tema ljubitelja rukometa, već izvučena pobeda i pozdrav rukometeša publici sa uzvikom "Želja". Rukomet je vraćen u halu, povratak imena je u toku, samo još da se vrati i najpoznatija rukometna publika na tribine.

Naisus: Pavlović, Milosavljević 1 odbrana (sedmerac), Ćućuz 8 odbrana, Jovanović 4, Đurić 9, Vasiljević, Anđelić 1, Veljković 7 (1), Mađar, Đukić, Pavlović, Dolić, Đorđević, Stanković 3, Brnjas 4, Stanić 6.

Sedmerci: 1/1
Isključenja: 4 minuta

Rudar: Đorđević 2 odbrane, Đorđević 2 odbrane, Vuković 4 odbrane, Bujišić 4, Mitrović 3, Rakić, Stojković 2, Lazić 2, Ivanović 4, Ajdačić, Kopanjas, Šućurović, Stojković, Milošević 11 (2), Nešovanović 2, Dimitrijević 5.