22:31, 11. 12. 2010.

Naisus remizirao sa PKB-om, Student poražen od Loznice

Autor:Ljubica StojanovićIzvor:Južne vesti

NIŠ – Rukometaši Naisusa remizirali su sa PKB-om u 14. kolu Superlige. Košarkašice Studenta poražene od Loznice rezultatom 67:62. U 10. kolu Prve lige odbojkaši Niša izgubili rezultatom 3:0 od Crnokose iz Kosjerića.

Rukomet

Naisus – PKB 28:28 (14:13)

U 14. kolu Superlige rukometaši Naisusa odigrali su nerešeno sa PKB-om i time prekinuli niz od dva poraza. Naisus je pokazao drugačiju igru sa novim trenerom, ali još nedovoljno dobru da popravi bodovno stanje i izađe iz „opasne zone“ koja vodi u Prvu ligu.

PKB je poveo na startu meča, ali to je bilo jedino vođstvo gostiju u prvom poluvremenu. Dobrim odbranama golmana Marka Milosavljevića i golovima Miloša Milosavljevića i Andrije Mađara Naisus je u prvom poluvremenu imao i 4 gola prednosti.

U drugom delu igre niški igrači su više grešili što je PKB iskoristio i u 48. minutu poveo sa 23:22. U 59. minutu PKB je imao i 28:26, ali golovima Stefana Jovanovića i Andrije Mađara u poslednjem minuutu, Naisus je uzeo preko potrebni bod.

- Sjajno smo otvorili utakmicu, igrali smo bolje na početku. Nisam zadovoljan igrom ekipe, pravili su dosta tehničkih grešaka. Bod je velik kao kuća, ali sledi nam teška borba. Bez adekvatnih pojačanja ekipa neće moći da se bori za Superligu – rekao je Miloš Stanić, trener Naisusa.

Najefikasniji u Naisusu je bio Stefan Jovanović sa 6 golova, dok su Andrija Mađar i Nikola Anđelić postigli po 5. U timu PKB-a Marko Pavlović je dao 7 golova, a Nenad Radosavljević 6 golova.

Naisus će već u sredu, 15. decembra od 18:30h u hali Čair igrati protiv Partizana zaostali meč 12. kola.

Košarka

Student – Loznica 62:67 (12:14, 14:18, 13:15, 23:20)

Košarkašice Studenta izgubile su od Loznice u 10. kolu Prve A lige. Student je loše počeo meč, pa je Loznica to iskoristila da napravi razliku, koju je držala do kraja. Niška ekipa je u prvom kolu takmičenja pobedila Loznicu u gostima, ali je uspela da ponovi taj rezultat. Posle 10. kola Student je sa 14 bodova na deobi trećeg mesta sa Spartakom. U narednom kolu Student gostuje Radničkom iz Kragujevca.
Ostali rezultati 10. kola Prve A lige:

Spartak – Hemofarm 49:70
Kovin – Proleter 65:56
Crvena Zvezda – Radnički 85:68

Odbojka

Crnokosa – Niš 3:0 (25:10, 25:18, 25:18)

U 10. kolu Prve lige odbojkaši Niša zabeležili su novi poraz. Crnkosa iz Kosjerića je savladala Niš maksimalnim rezultatom i nakon ovog kola Niš ostaje na pretposlednjem mestu na tabeli sa 8 bodova. Odbojkaši Niša nisu uspeli da ponove igru kao iz prethodnog kola i da zabeleže drugu pobedu u nizu. U narednom kolu Niš će ugostiti ekipu Spartaka.