Nakon sedmeraca Železničar bez finalnog turnira Kupa Srbije

Autor:Ljubica JocićIzvor:Južne vesti
djordje spasic rk zeleznicar
Đorđe Spasić doneo izjednačenje i penale; foto: JV / Vanja Keser

Nisu uspeli rukometaši niškog Železničara da drugi put za nedelju dana savladaju beogradski Partizan pošto su u četvrtfinalu Kupa Srbije izgubili od crno-belih i to nakon sedmeraca. Nakon 60 minuta rezultat je bio 28:28, a onda su igrači Partizana dali pet sedmeraca, dok je peti šut niških rukometaša odbranio golman crno-belih Andrej Trnavac.

Duel drugoplasirane i trećeplasirane ekipe ARKUS lige pripao je, prvi put ove sezone, beogradskom timu koji je tako obezbedio mesto u polufinalu Kupa. Meč, u kom je većim tokom vodio niški tim, rešen je nakon sedmeraca, a domaćin je prvi put poveo u 58. minutu (27:26).

Vodile su Nišlije i plus 4 u 39. minutu (20:16), ali 15 minuta drugog poluvremena sa igračem manje, povreda Vladimira Jevtića i ne tako prijateljska atmosfera na tribinama rezultirali su da Partizan petnaestak sekundi pre kraja vodi sa 28:27.

Ipak, nadu niškom timu produžio je Đorđe Spasić koji je bio precizan sa sedmerca, ali presudili su penali. Igrači Partizana su dali svih pet, a u poslednjoj seriji šut mladog Lazara Aranđelovića odbranio je golman Beograđana Andrej Trnavac.

Partizan će igrati na finalnom turniru Kupa Srbije koji je 27. i 28. marta u Zrenjaninu.

PARTIZAN - ŽELEZNIČAR 33:32 (28:28, 15:18)

Beograd, dvorana Voždovac.

Sudije: Miloš i Đorđe Jevtić (Lazarevac).

Sedmerci: Partizan 6 (4), Železničar 3 (3).

Sedmerci posle utakmice: Partizan 5 (5), Železničar 5 (4).

Isključenja: Partizan 8, Železničar 20 minuta.

Crveni kartoni: Milovanović (Železničar) u 58. minutu, Živković (Partizan) u 60. minutu.

PARTIZAN: Trnavac (13 odbrana, 1 sedmerac), Beloševac, Petrić 6 (1), Grubić 1, Bajčeta, Minić 3 (2), Varga, Živković 7 (2), Maksić 6 (2), Vižlina, Gojković 4, Pižurica 2 (1), Mićić 4 (1), Gudurić, Baćanović, Urta.

ŽELEZNIČAR: Matović (1 odbrana), Kocić (5 odbrana, 2 sedmerca), Stošić, Bojan Radivojević, Milovanović 3, Ačković, Stanojević 3 (1), Petrović 3, Boris Radivojević, Milosavljević 7 (1), Anđelković, Spasić 6 (4), Stojanović 6, Jevtić 2, Cvetković, Pavlović 2 (1).