16:47, 12. 3. 2023.

Ni novi trener nije pomogao, Radnički zabeležio novi poraz

aleksandar mesarovic, radnicki, nis, fudbal, foto jelena misic
Ni promena trenera nije pomogla; foto: Jelena Mišić

Nije uspeo Fudbalski klub Radnički da promenom trenera prekine lošu seriju pa je u 26. kolu Superlige izgubio na svom stadionu u Nišu rezultatom 3:2 (1:0) od Voždovca. Domaćima predstoji teška borba za opstanak u eliti pošto su na 13. poziciji na tabeli.

Debi na klupi Radničkog kao prvog trenera Dragan Šarac neće pamtiti po lepom pošto je niški tim upisao 13. poraz.

Voždovac je poveo u 11. minutu golom Mihajla Neškovića koji je dobro iskoristio lošu odbranu domaćina. Izjednačio je Radnički u 62. minutu pogotkom Miljana Škrbića koji je malo pre toga ušao u igru. On je glavom ubacio loptu u mrežu protivnika nakon kornera Pejovića.

aleksandar pejovic, fk radnicki, nis, foto jelena misic Dva gola, ali nula bodova; foto: Jelena Mišić Samo dva minuta kasnije Beograđani su ponovo poveli (2:1) pošto je precizan bio Kadrić koji je takođe glavom postigao pogodak.

U 73. minutu Vodžovac je poveo sa 3:1, a tada je Vukašin Đurđević ubacio loptu nakon kornera Mijailovića. Greškom Ivezića, koji je želeo da vrati loptu golmanu, a ubacio je loptu u sopstvenu mrežu, Radnički je u 84. minutu smanjio zaostatak (3:2). To nije bilo dovoljno da se trgnu domaći igrači, pa je Voždovac u Beograd odneo sva tri boda.

Od 26 mečeva koliko je odigrao u Superligi Radnički je polovinu završio porazom (13). Sa 23 boda trenutno je na 13. poziciji i u sve težoj situaciji u borbi za ostanak u eliti.

RADNIČKI – VOŽDOVAC 2:3 (0:1)