18:40, 10. 10. 2022.

Niški Radnički izgubio od imenjaka na svom "Čairu"

Radnički
Poraz od imenjaka; foto: JV / Jelena Mišić

Nisu uspeli fudbaleri Radničkog iz Niša da upišu trijumf na svom stadionu pošto je rezultatom 3:1 (2:0) slavio Radnički iz Kragujevca u 14. kolu Superlige. Bolju igru su pokazali gosti koji zasluženo iz Niša nose sva tri boda. "Real sa Nišave" utakmicu je završio sa desetoricom igrača zbog crvenog kartona kapitena Aleksandra Pejovića u 92. minutu.

Nakon bolje igre na startu meča, Radnički iz Kragujevca je poveo u 38. minutu golom Damjana Krajišnika kom je loptu dodao Milutin Vidosavljević. Tri minuta kasnije, Kragujevčani su udvostručili prednost Evandro je dodao do Stefana Čolovića koji je bio precizan za vođstvo gostiju od 2:0.

U 61. minutu tim iz Kragujevca je vodio sa 3:0, Evandro je iskoristio dodavanje Stoiljkovića.

Svoj deseti gol u prvenstvu Nikola Štulić dao je u 78. minutu za slabu utehu Nišlijama. Imao je Radnički u drugom poluvremenu šansi, u 51. minutu Štulić je pogodio mrežu rivala, ali gol nije priznat. Šest minuta kasnije veliku priliku je propustio Petrović, a u nadoknadi Matija Petrović je pogodio samo stativu.

Radnički je u 92. minutu ostao bez kapitena Pejovića koji je dobio drugi žuti karton.

Nišlijama je ovo sedmi proaz i sa 13 bodova ostaju na 11. poziiciji, a u narednom kolu igraju u Ivanjici sa Javorom.