15:10, 24. 11. 2012.

Niški Radnički poražen u Ivanjici

Miloš Živković, Miloš Petrović (levo) i Marko Ranđelović (desno)

Fudbaleri Radničkog iz Niša izgubili su sa 2:0 (1:0) od Javora u Ivanjici u okviru 14. kola Superlige iako su veći deo meča imali igrača više. Ovo je sedmi poraz Radničkog ove sezone, a u poslednjem kolu polusezone Radnički dočekuje Rad na Čairu.

Radnički nije uspeo da prekine lošu seriju u Ivanjici. Iako je od 39. minuta imao igrača više i brojne prilike tokom utakmice, Nišlije su poražene od Javora rezultatom 2:0.

Prvi gol za domaće postigao je Ifeani Onjilo u 29. minutu nakon dodavanja Silve Eliomara.

Strelac gola za Javor je samo 10 minuta nakon pogotka dobio direktni crveni karton zbog oštrog starta. Ipak, iako je imao brojčanu prednost, poslednjih 6 minuta prvog poluvremena Radnički nije imalo izglednijih prilika da ugrozi gol domaćih.

Na početku drugog dela igre Radnički je stvarao prilike, ali ne i koristio. U 47. minutu Predrag Stamenković je imao šansu, ali je golman domaćih odbranio šut.

Dva minuta kasnije loptu Saše Stojanovića je zaustavila stativa i tako je propuštena veika prilika.

Imali su šanse i Bojan Đorđević, Aleksanda Jovanović i Milan Pavličić, ali je odbrana Javora dobro reagovala.

U 78. minutu Nemanja Vidić je golom završio kontru Javora koji je tako osigurao nova 3 boda na svom terenu.

Trener Nišliija Aleksandar Ilić u 63. minutu uvodi u igru Milana Pavličića kao trećeg špica, ali to nije pomoglo u realizacijama šansi koje je Radnički imao.

Ovo je 4. meč u nizu na kom Radnički nije postigao gol, a sedmi bez pobede.

Mesto na tabeli Superlige Nišlija zavisiće od ostalih rezultata, ali sigurno je da neće upasti u "opasnu zonu":

U poslednjem kolu jesenjeg dela Superlige Radnički će dočekati ekipu Rada u subotu, 1. decembra na stadionu Čair.

Sudija: Vlado Glođović

Žuti kartoni: Milan Milinković (42. minut), Milovan Milović (61. minut), Vladimir Radivojević (79. minut) iz Javora; Marko Ranđelović (31. minut), Miloš Živković (60. minut), Aleksandar Jovanović (72. minut) iz Radničkog

Crveni kartoni: Ifeani Onjilo (39. minuta) iz Javora

JAVOR: Milorad Nikolić, Milan Milinković, Milovan Milović, Radoslav Vlasić, Ivan Josović (Milko Novaković u 72. minutu), Vladimir Radivojević (Jovan Đokić od 89. minuta), Marko Momčilović, Nemanja Vidić, Silva Eliomar, Ifeani Onjilo, Dragan Milovanović (Živorad Mišić od 83. minuta).

RADNIČKI: Miloš Perić, Bojan Đorđević (Aleksandar Jovanović od 70. minuta), Marko Ranđelović, Miloš Živković, Branislav Vukomanović, Predrag Stamenković (Dalibor Mitrović od 80. minuta), Nikola Lukić, Dušan Kolarević (Milan Pavličić od 63. minuta), Saša Stojanović, Aleksandar Bajevski, Milan Jovanović.