19:07, 30. 4. 2023.

Novi poraz Radničkog - Mladost slavila na "Čairu"

fk radnicki nis, mladost lucani, foto jelena misic
Treći poraz u nizu; foto: Jelena Mišić

Treći meč u nizu, treći duel u plej-autu, fudbaleri Radničkog završavaju poraženi. U 33. kolu Superlige tim iz Niša je na svom terenu izgubio od Mladosti iz Lučana rezultatom 2:1 (0:0), pa je borba za opstanak u eliti sve teža.

fk radnicki, navijaci, meraklije, foto jelena misic Treći poraz u nizu; foto: Jelena Mišić

Gosti iz Lučana poveli su u 57. minutu kada je Jojić, preko odbrane Radničkog, dodao Varjačiću koji je šutirao iz prve i pogodio gol Rosića.

Izjednačio je Radnički u 68. minutu kada je Mićin bio precizan nakon dodavanja Bazila Jamkama.

Šanse Nišlija u nastavku nisu dale rezultat, ali je Mladost svoju najveću iskoristila. Etongu je srušio Varjačića sa leđa u šesnaestercu domaćih, a precizan sa "bele tačke" u 86. minutu bio je kapiten gostiju Ivan Milošević.

radnicki mladost lucani, foto jelena misic Treći poraz u nizu; foto: Jelena Mišić Radnički je u prvom poluvremenu imao dve veće šanse, ali je golman Mladosti bio na mestu - u 13. minutu nakon šuta Škrbića i u 42. minutu nakon udarca Petrova.

Nije se povukla ekipa Radničkog u finišu, imao je Saša Marjanović priliku iz slobodnog udarca, ali je njegov šut završio preko gola.

Niški tim i dalje ima 29 bodova, a mesto iznad pozicije za baraž je ugroženo i zavisiće od rezultata ostalih timova. U narednom kolu Radnički igra u Kruševcu sa Napretkom.

RADNIČKI – MLADOST 1:2 (0:0)