14:42, 10. 9. 2012.

Novi uspesi mladih džudista iz Niša

dzudo-klub-kinezis-mediana-kup.JPG
Ilustracija

Na Prvenstvu centralne Srbije za mlađe seniore i seniorke (do 23 godine) u Boru džudisti Kinezisa iz Niša osvojili su 9 medalja, a džudisti Niša 6 medalja.

U Boru je za Kinezis nastupilo 18 takmičara, 15 u muškoj i 3 u ženskoj konkurenciji, a njih 11 je ostvarilo plasman na Prvenstvo Srbije za mlađe seniore i seniorke koje će biti održano u Rumi 30. septembra.

U kategoriji do 60kg, još junior, Filip Nurkić je odličnim borbama došao do srebrne medalje. U kategoriji do 66kg zlatnu medalju osvojio je Dejan Tomac, dok su Mihajlo Mihajlović i Nikola Lemić osvojili srebrnu i bronzanu medalju u istoj kategoriji.

U kategoriji do 73kg Bojan Ivezić je bio prvi, a u finalu je pobedio klupskog kolegu Lazara Stojanovića, dok je Ivan Popović osvojio bronzanu medalju.

U kategorji do 81kg junior Lazar Aleksić je bio prvi.

Monika Simić je bila bronzana u kategoriji do 57kg.

Pored 9 osvojenih medalja plasmane na Prvenstvo Srbije za mlađe seniore ostvario je i Uroš Vujičić koji je bio peti u kategoriji do 66kg, kao i aktuelna prvakinja Srbije u ovoj uzrasnoj kategoriji Sara Božić (57kg).

6 medalja za džudiste Niša

(/slika2)

Džudo klub Niš je nastupio sa 8 takmičara i uspeo da izbori šest medalja i pasmana na prvenstvo Srbije.

Zlatne medalje su osvojili Milan Jović (do 60kg), Aleksandra Momčilović (do 52kg) i Dijana Stanković (do 70kg).

Kristina Manojlović (do 57kg) i Sanja Petrović (63kg) su osvojile srebrne medalje.

Bronzanu medalju osvojio je Veljko Krstić (do 60kg).

- Jako smo zadovoljni učinkom naših takmičara, s obzirom da je konkurencija bila odlična i da su svi klubovi doveli svoje najbolje takmičare. Na prvenstvu države očekujemo barem dve medalje, što bi predstavljalo veliki uspeh u već najuspešnijoj godini Džudo kluba Niš - kažu u klubu.