OK Niš

• ugljesa ilic ok nis

OK Niš uzeo samo set Novom Pazaru

Prvi put u regularnom delu Superlige niški odbojkaši izgubili su kod kuće od Novog Pazara koji je i dalje bez poraza u šampionatu. Gosti su pobedili sa 3:1, a OK Niš je zadržao četvrtu poziciju na tabeli.

detaljnije

Niškim odbojkašima malo falilo do preokreta, ali ipak poraženi u Ljigu

Gubili su sa 2:0 i 17:14 u trećem setu odbojkaši Niša u Ljigu, ali su uspeli da izjednače i uvedu utakmicu u taj-brejk. Međutim, ovog puta im sreća nije bila naklonjena, pa su nakon 3 uzastopne pobede u Super ligi, sada vezali i dva poraza, jer je 5. set sa 15:12 pripao Spartaku.

detaljnije
  • OK Niš hala "Čair" Milan Stojkovic i Milan Mijalkovic

Niški odbojkaši u Kupu izvukli Novi Pazar, u prvenstvu protiv Ljiga

Nije žreb za četvrfinale Kupa bio mnogo naklonjen odbojkašima Niša, s obzirom na to da će njihov rival biti aktuelni branilac trofeja Novi Pazar, o čijoj snazi ove sezone dovoljno svedoči i to što su, pored Vojvodine, jedini neporaženi u prvenstvu. Što se tiče Super lige, Nišlije će u nedelju, 12. novembra, od 19 sati, gostovati “fenjerašu” Spartaku.

detaljnije
  • Odbojkaši Niša

Niški odbojkaši izgubili od Vojvodine u napetoj završnici

Otkad su se vratili u odbojkašku elitu, Nišlije nisu osvojile ni set protiv Vojvodine, jednog od najboljih domaćih timova. Tako je bilo i ovog puta, u derbiju Super lige odigranom u hali "Čair", ali su se odobojkaši Niša borili za svaku loptu i bili izuzetno požrtvovani, posebno u poslednjem setu, koju su izgubili sa 30:28.

(1) detaljnije
  • Odbojkaši

Niški odbojkaši jedini sa juga prošli u četvrtfinale Kupa, sledi Vojvodina

Vranje, Milenijum i Dubočica nisu uspeli da iznenade daleko jače rivale u osmini finala Kupa, te su svi izuzetno ubedljivo poraženi. Tako je jedini predstavnik juga Srbije u četvrtfinalu Odbojkaški klub Niš, koji nije imao problema sa Novim Sad, a ubedljiva pobeda im još više znači, jer ih već u subotu očekuje duel sa aktuelnim šampionom države Vojvodinom, u hali "Čair".

detaljnije
  • Odbojka

Odbojkaši i odbojkašice sa juga igraju osminu finala Kupa

Iako će “južna pruga” imati četiri predstavnika u osmini finala Kupa, jedine će kod kuće igrati odbojkašice Vranja, koje će 1. novembra od 18 sati dočekati Dinamo iz Pančeva. Ekipi Novi Sad danas će gostovati superligaš iz Niša, dok će sutra odbojkašice Milenijuma gostovati Crvenoj zvezdi, a leskovačka Dubočica Radničkom u Kragujevcu.

detaljnije

Niški odbojkaši i dalje bez poraza, pobedili i Jedinstvo

Uoči derbija jedina dva tima koji imaju maksimalan broj poena ove sezone, odbojkaških klubova Niš i Vojvodina, tim sa juga ostvario je još jednu pobedu, ovog puta bez izgubljenog seta, u hali “Čair”, protiv Jedinstva. Uprkos rezultatu, u svakom setu se vodila teška i izjednačena borba, a kao i u prethodnim mečevima, prevagnula je smirenost superligaša iz Niša u završnicama.

detaljnije

Niški odbojkaši dočekuju Jedinstvo u "Čairu"

Nakon dve neočekivane pobede na startu prvenstva, odbojkaši Niša nalaze se na 2. poziciji, a šansu da potvrde svoje mesto među najboljima imaće u petak, 27. oktobra u 17 sati, u niškoj hali “Čair”. Protivnik je Jedinstvo, nimalo naivan rival, uprkos tome što imaju polovičan učinak.

detaljnije
  • OK NIš

Niški odbojkaši pobedili i Radnički u Kragujevcu

Nakon vicešampiona države Crvene zvezde, odbojkaši Niša upisali su i prvu pobedu na strani, pošto su savladali kragujevački Radnički sa 3:1. Kao i u prošloj utakmici, vodila se žestoka borba na terenu, a Nišlije su mnogo popustile u 3. setu, koji su i izgubile, na sreću bez posledica.

Crvena zvezda "pala" u hali "Čair"

Nikakvo "poštovanje" prema aktuelnim vicešampionima države nisu imali odbojkaši Niša, i pored toga što je Crvena zvezda bila favorit na premijernom meču ovogodišnje Super lige, pa je krajnje napeta utakmica u hali "Čair" završena sa 3:1 u korist podmlađenog domaćeg sastava.

(6) detaljnije

Direktor građevinske firme novi predsednik OK Niš

Iako se i sa ovim potezom malo kasnilo, u odnosu na ono što je bilo najavljeno, Odbojkaški klub Niš dobio je novo rukovodstvo. Nakon što je dosadašnji predsednik Dragoljub Rajković podneo ostavku, na tu funkciju izabran je direktor niškog ogranka firme "Integral inžinjering" Mitar Vuković.

(4) detaljnije

Internacionalci privremeno u Odbojkaškom klubu Niš

Kako bi doprineli iskustvom i pojačali treninge OK Niša, trojica iskusnih internacionalaca priključiće im se u narednom periodu, a njihov angažman trajaće dok ne pronađu nove klubove. Kako se intenzitet treninga niških odbojkaša polako pojačava, prvu kontrolnu utakmicu odigraće u petak, 15. septembra, od 15:30 u hali “Čair”, a protivnik je Mladi radnik, povratnik u Super ligu.

detaljnije

Niški odbojkaši počeli pripreme, među pojačanjima sin Bobe Kovača

Prošlogodišnji prvi trener Dragan Svetozarević, kao i nekolicina prvotimaca, ostali su u Odbojkaškom klubu Niš i sa malim zakašnjenjem otpočeli pripreme za nove izazove u najjačem domaćem prvenstvu. Četvorica odbojkaša nisu produžila saradnju sa klubom, a isto toliko ih je i došlo, mada je reč o veoma mladim odbojkašima.

detaljnije
  • Ok Niš dobija novog predsednika

Odbojkaški klub Niš dobija novog predsednika

Do kraja meseca jedini niški odbojkaški superligaš OK Niš , trebalo bi da dobije novog predsednika. Za tu funkciju predložen je Mitar Vuković, direktor firme "Integral inženjering", kako je rekao dosadašnji prvi čovek kluba Dragoljub Rajković.

(2) detaljnije
  • Odbojkaši Niš Milan Stojković Aleksandar Pejčić

Niški odbojkaši preokretom do polufinala Evropskog univerzitetskog takmičenja

Nakon izgubljena prva dva seta, male su šanse bile da niški odbojkaši, koji predstavljaju Srbiju na Evropskom univerzitetskom prvenstvu, savladaju Italijane. Međutim, nakon toga su se “probudili”, dobili preostala tri i tako se plasirali u polufinale takmičenja koje su pre nekoliko godina osvojili.

• OK NIš

Poraz niških odbojkaša za kraj sezone

I u drugom meču plej-ofa između Odbojkaškog kluba Niš i Novog Pazara viđen je isti scenario kao i u prvom. Domaći su pružali jak otpor favorizovanim protivnicima tokom prva dva seta, ali ovog puta nijedan nisu uspeli da reše u svoju korist, pa su poslednju utakmicu u sezoni izgubili rezultatom 0:3.

detaljnije
  • Ok Niš

Niški odbojkaši dočekuju Novi Pazar

U utakmici koja će odlučiti da li će odigrati i treći meč plej-ofa ili završiti sezonu, Odbojkaški klub Niš će dočekati Novi Pazar u hali “Čair”, a duel je na programu u ponedeljak, 20. marta od 18:30. U prvoj utakmici su Nišlije dobro odigrale prva dva seta, ali u nastavku nisu imale snage da održe isti nivo protiv tima koji je nekoliko dana pre toga osvojio Kup.

detaljnije
  • Ok Niš

Odbojkaši Niša pružili otpor Pazaru u prva dva seta

Iako su dobro otvorili meč, usledio je veliki pad u igri, pa su odbojkaši kluba Niš ipak izgubili od osvajača Kupa Novog Pazara, u prvom meču četvrtfinala plej-ofa, pred punom halom “Pendik”.

detaljnije
  • OK Niš

Niški odbojkaši igraju prvi meč plej-ofa

U četvrtak, 16. marta od 18 sati odbojkaši Niša će odigrati prvi meč plej-ofa u Novom Pazaru, samo 4 dana nakon što je ovaj tim napravio istorijski uspeh osvojivši Kup Srbije, a koji sa klupe predvodi prošlogodišnji trener Nišlija Saša Stefanović.

detaljnije
  • Ok Niš

Niški odbojkaši pobedili Partizan, u plej-ofu protiv Novog Pazara

U poslednjem kolu regularnog dela Superlige odbojkaši kluba Niš su, nakon teške borbe, ipak uspeli da se revanširaju Partizanu za poraz u Beogradu. Oni su pobedili rezultatom 3:1 i zauzeli 7. mesto, pa će u plej-ofu igrati protiv Novog Pazara.