20:30, 15. 11. 2020.

Odbojkaši Niša, posle velike borbe, pobedili Mladi radnik u Požarevcu

Autor:Ljubica JocićIzvor:Južne vesti
ok nis
Odbojkaši Niša imaju priliku da nastave pobedničku seriju; foto: JV / Vanja Keser

Odbojkaši Niša uspeli su da savladaju Mladi radnik u Požarevcu rezultatom 3:2 (23:25, 25:21, 22:25, 20:25, 15:8) u 10. kolu Superlige. Sa šest trijumfa i tri poraza Nišlije su trenutno četvrte na tabeli.

Drugi put u sezoni niški odbojkaši bili su bolji od Mladog radnika. Nakon 3:1 u prvom delu sezone u Nišu, u Požarevcu se vodila veća borba i Nišlije su uspele da trijumfuju.

Uspešnim blokovima i napadima Niš je poveo sa 5:1 na početku prve deonice, a ubrzo je sigurnom igrom vodio i sa 9:4. Serijom 3:0 domaćin se malo približio, ali su gosti vodili sa 13:9. Usledila je onda serija 5:0 Mladog radnika, gde Nišlije nisu imale rešenja, pa su domaći preokrenuli i poveli sa 15:13. Novom serijom od 5:0 Požarevljani su vodili sa 21:15, a onda je Žugić uspešnim blokom doneo Mladom radniku prednost od 24:17. Poenima Sadata, Stojkovića, Marka Nikolića i Milovanovića, Niš je spasio šest set-lopti (24:23), ali je Mamadu smečom doneo domaćima prednost od 1:0 u setovima (25:23).

Nakon izjednačenog starta drugog seta (5:5), Nišlije su uglavnom greškama protivnika napravile seriju 5:0 i povele sa 10:5. Uzvratio je Mladi radnik sa dva uzastopna poena, ali su gosti sa juga čuvali vođstvo dok Žugić sa svoja dva poena i greškom kapitena Nišlija nije pomogao domaćinu da izjednači (12:12). Poenom Marka Nikolića i greškom igrača iz Požarevca, ekipa Niša je ponovo povela (14:12), ali su im greške donele novo izjednačenje. Poenima Bardije Sadata, Marka Nikolića i Milana Stojkovića Niš je poveo sa 17:14, a seriju im je prekinuo tajm-aut domaćina. Vodila se velika borba, pokušavali su igrači Mladog radnika da stignu zaostatak, ali Sadat, Nikolić i Jelić su doneli niškom timu prednost od 22:17. Uspeli su Požarevljani da dođu na minus dva (21:23), ali su Uroš i Marko Nikolić poenima stavili tačku na ovaj set - 25:21 za Niš i 1:1 u setovima.

ok nis, ekipa, blok, septembar 2020, foto jv vanja keser foto: JV / Vanja Keser

Sigurnom igrom Mladi radnik je poveo sa 5:1 na početku trećeg seta, a onda serijom 3:0 vodio sa 9:3. Uzvratio je Niš i smanjio zaostatak (9:6), ali je domaćin imao vođstvo na tehničkom tajm-autu (12:9). Igralo se tada poen za poen, a onda su Nišlije serijom 5:0 i poenima Jelića, Stojkovića i Marka Nikolića preokrenuli i poveli sa 21:19. Usledila je velika borba, bilo je 22:22, ali su Sadat i Jelić napravili seriju 3:0 i Niš je poveo sa 2:1 u setovima (25:22).

Bolje je počeo tim iz Požarevca četvrti set (3:1), a onda je usledila izjednačena igra. Iskoristio je domaćin greške gostiju i poveo sa 8:4, pa je serijama došao do vođstva od 18:10. Pokušavali su niški odbojkaši da "istope" prednost Mladog radnika, ali je domaća ekipa uspela da izjednači u setovima na 2:2 (25:20).

Dobrim servisima Sadata, koji je upisao i tri asa, Niš je poveo sa 4:0 na početku pete deonice. Jelić i Nikolić su, potom, doneli prednost od 6:1, a onda je usledila velika borba i igra poen za poen. Marko Nikolić je dobrim napadom i asom doneo gostima 10:4, a onda su dve greške Niša pomogle Mladom radniku da smanji zaostatak (7:11). To nije obeshrabrilo Nišlije koji su serijom 3:0 završili peti set (15:8) i meč (3:2) u svoju korist.

Sledeći duel koji Niš treba da igra je meč 11. kola Superlige u subotu, 21. novembra kada dočekuje kragujevački Radnički.

MLADI RADNIK - NIŠ 2:3 (25:23, 21:25, 22:25, 25:20, 8:15)