21:42, 17. 9. 2023.

Pauza u prvenstvu prijala Radničkom - pobeda Nišlija nad IMT-om

Radnički radost
Drugi trijumf u sezoni; foto: Jelena Mišić

Golom Save Petrova sa "bele tačke" u 33. minutu fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su beogradski IMT rezultatom 1:0 (1:0) u 7. kolu Superlige. Gosti iz prestonice imali su šanse u poslednjim minutima meča, ali je golman Dragan Rosić sačuvao svoju mrežu i tako je ostvario drugi trijumf u sezoni.

Bolji je bio Radnički prvih pola sata igre, a onda je usledio gol Petrova koji je doneo radost na tribine "Čaira".

Posle gola imao je Petrov još jednu priliku za gol, ali nije bio precizan. Sa druge strane, Luković nije iskoristio svoju šansu za izjednačenje.

Čuvale su Nišlije prednost, a onda je u 94. minutu Čarapić imao veliku šansu za IMT, ali je Rosić odbranio. Trener Radničkog Nikola Trajković zadovoljan je pobedom svog tima:

Danas su moji igrači izgarali 90 minuta. Tokom prvog poluvremena smo kontrolisali igru, izašli visoko i hrabro. Drugo poluvreme donelo je izjednačenu ugru, a IMT je bio odlučniji. Nismo imali želju da se povučemo, ali nismo ekipa koja 90 minuta igra u viskom presingu. Na kraju smo zasluženo pobedili - rekao je Trajković.

Sa 6 bodova niška ekipa je trenutno 14. na tabeli Superlige, a u narednom kolu ekipu Radničkog očekuje duel sa Radnikom u Surdulici.