Plivački klub Dubočica

• Iva Petković PK Leskovac plivanje

Plivači iz Niša i Leskovca osvojili 40 medalja na međunarodnom mitingu

Na takmičenju Gran pri kup Zrenjanin plivači iz dva leskovačka kluba osvojili su ukupno 35 medalja, dok su se njihove “kolege” iz Niša okitile sa 5 odličja. Sa osvojene 32 medalje Dubočica se pozicionirala i kao treći najbolji klub na takmičenju, od 61, koliko ih je učestvovalo.

detaljnije
  • Plivanje

Plivačima iz Niša i Leskovca 39 medalja na Prvenstvu Srbije

Letnje prvenstvo za juniore okupilo je u Kragujevcu najbolje plivače u Srbiji, više od 300 njih, a u tolikoj konkurenciji plivači iz Niša i Leskovca osvojili su pregršt medalja, ali i oborili nekoliko rekorda. Leskovačka Dubočica najbolje je prošla što se tiče južnjaka, pošto je bila ekipno četvrta u Srbiji, sa 26 osvojenih medalja.

detaljnije
  • Andrija Petković plivanje

Plivačica iz Leskovca 22, a plivač iz Niša 35. u Evropi

U reprezentaciji Srbije na Evropskom prvenstvu za juniore našli su se debitanti Nišlija Andrija Petković i Leskovčanka Nina Stanisavljević, a ovo takmičenje će oboje pamtiti po uspehu. U konkurenciji najboljih plivača i plivačica Starog kontinenta najbolji rezultat Stanisavljevićeve bila je 22. pozicija, a Petkovića 35. mesto.

(1) detaljnije
  • Plivanje ilustracija bazen

Leskovčanin oborio državni rekord, Nišlijka najbolja u Kragujevcu

Na međunarodnom plivačkom mitingu u Kragujevcu, Bratislav Pešić iz Leskovca postavio je novi državni rekord za plivače do 14 godina, dok je Nišlijka Jovana Mitić proglašena za najbolju plivačicu, zbog osvojena 4 zlatna odličja. Sva četiri kluba sa juga Srbije Dubočica, Leskovac, Niš i Sveti Nikola imaju zbog čega da se vrate kućama zadovoljni, s obzirom na to da su doneli pregršt medalja.

detaljnije
  • Andrija Petković plivač Sveti Nikola

Žetvu medalja niški i leskovački plivači nastavili i u Zrenjaninu

Kako su svoje sugrađane već navikli da ih predstavljaju u najboljem svetlu gde god da nastupe, tako su se i sada, sa velikog plivačkog mitinga u Zrenjaninu, Nišlija Andrija Petković i Leskovčanka Nina Stanisavljević vratili sa pregršt medalja, a ovog puta u tome im se pridružio još jedan Leskovčanin Bratislav Pešić.

detaljnije

Nišlija i Leskovčanka najbolji na mitingu u Makedoniji

Čak 16 medalja, od čega 9 zlatnih, na mitingu u Skoplju osvojila je Nina Stanisavljević, dok je Nišlija Andrija Petković “pokupio” 9 odličja, 6 puta bio je najbolji, a ovi rezultati pozicionirali su ih kao najuspešnije među preko 300 plivača iz 11 zemalja na ovom mitingu. Što se tiče klubova sa juga Srbije, niški Sveti Nikola osvojio je 12 medalja, Leskovac 3, a Dubočica čak 22.

detaljnije
  • Plivači pehari

Makedonci najbolji plivači na “Leskovačkom pobedniku”

U konkurenciji od 440 mladih plivača iz Bugarske, Makedonije i Srbije na sedmom plivačkom mitingu “Leskovački pobednik” pobedio je Antonij Simonovski, dok je najbolja plivačica bila Mia Krstevska. Oba plivača su iz Plivačkog kluba “Orion” iz Skoplja.

detaljnije
  • Plivanje ilustracija

Preko 90 medalja za niške i leskovačke plivače u Kragujevcu

Najbolji klub u prvom kolu letnjeg prvenstva Centralne Srbije bila je Dubočica iz Leskovca, dok je 2. mesto osvojio Niš 2005. Takmičenje održano u Kragujevcu bilo je uspešno i za ostale južnjake, pa je tako klub Sveti Nikola osvojio 21 medalju i tako se pozicionirao kao 4. najbolji, dok je Leskovac bio 9.

detaljnije
  • Andrija Petković i Jovana Mitić osvojili trofeje Car Konstantin na bazenu Čair

Dvoje Nišlija osvojilo Trofej Cara Konstantina

Skoro 200 plivača iz Srbije, Bugarske i Makedonije takmičilo se na bazenu “Čair”, a najuspešnije bile su Nišlije Andrija Petković i Jovana Mitić. Što se tiče ekipnog plasmana, ubedljivo najviše medalja odneli su plivači leskovačke Dubočice - njih 43.