21:18, 12. 6. 2011.

Pobeda Radničkog na kraju Srpske lige

Radnicki Car K Narodne
Radnički - Car Konstantin; foto: Narodne novine

NIŠ - Fudbaleri Radničkog pobedili Car Konstantin rezultatom 3:1 (2:0) u poslednjem kolu Srpske lige - Istok. Iz lige ispali Jedinstvo, Rudar i Dubočica.

Pred velikim brojem svojih navijača Meraklija niški Radnički se oprostio od Srpske lige - Istok pobedom nad gradskim rivalom. Prvi gol za prvoplasirani tim Srpske lige - Istok postigao je Dalibor Mitrović u 24. minutu iz slobodnog udarca. U 40. minutu Mitrović je postigao drugi gol pošto je golman Cara odbranio šut Predraga Stamenkovića. Igrač Cara Miloš Vasiljević je u 67. minutu smanjio prednost golom glavom. Konačan rezultat postavio je Dragan Trajković u 79. minutu golom sa 20 metara.

Sa ukupno 63 boda se seli u Prvu ligu, gde će se naredne sezone boriti pored drugog niškog predstavnika, ekipe SInđelića. Ove sezone u trećoj ligi Radnički je zabeležio 19 pobeda, 6 nerešenih mečeva i 5 poraza. Na drugom mestu je pirotski Radnički koji ima 11 bodova manje od niškog imenjaka.

Radnički još nije završio ovu sezonu jer u sredu, 15. juna dočekuje pirotski Radnički u polufinalu Kupa Fudbalskog saveza regiona istočne Srbije.

Car Konstantin je ovu sezonu završio na petom mestu sa 44 boda, po 14 pobeda i poraza i uz dva remija.

Iz Srpske lige u niže rangove prelaze Jedinstvo iz Paraćina, Rudar iz Aleksinačkih Rudnika i Dubočica. Sledeće sezone u ovom rangu takmičenja će igrati Dinamo iz Vranja koji je ispao iz Prve lige, zatim Balkanski iz Dimitrovgrada, Trgovački iz Jagodine i pobednik duela Pukovac-Borac iz Bivolja.