Pobeda pirotskog Radničkog u Zemunu

Autor:Ljubomir FilipovIzvor:Južne vesti
Pobeda i poraz južnjaka u 5. kolu
Pobeda Radničkog za 5. mesto na tabeli; Ilustracija; foto: A. K.

Posle dve utakmice bez pobede, Piroćanci su se sa gostovanja u Gornjoj Varoši vratili sa velika 3 boda. Do trijumfa su Radnički vodili najbolji strelac Pobulić i kapiten Tolić.

U prvom poluvremenu nije bilo izglednih prilika za gol. Zemunci su imali početnu inicijativu, ali su Piroćanci uzvratili sa nekoliko dobrih napada, međutim prvo poluvreme završilo se najnepopularnijim rezultatom (0:0).

Prava uzbuđenja došla su u poslednjih 15 minuta utakmice. Nakon šuta igrača Radničkog u 78. minutu, lopta se od stative odbila pravo u noge najboljeg strelca Pobulića, kome nije bilo teško da sa nekoliko metara pošalje loptu u praznu mrežu.

Na 2:0 povisio je kapiten Tolić nakon centaršuta Edoe u 84. minutu, a tim rezultatom se i završio meč, iako su domaćini do kraja utakmice imali inicijativu i pokušali da dođu do makar počasnog gola.

Trener gostiju Marko Vidojević zadovoljan je ishodom meča.

Velika 3 boda posle 2 utakmice u kojima smo osvojili samo bod. Izgledali smo onako kako treba da izgledamo, što se tiče discipline, odgovornosti i pristupa utakmici. Iz strpljenja su došli golovi pred sam kraj utakmice. Zasluženo smo pobedili i dobro smo reagovali posle gubitka 2 boda protiv Novog Pazara - rekao je Vidojević.

Nakon pobede u 11. kolu Radnički se sa 18 bodova nalazi na 5. mestu, koliko ima i trećeplasirani Dinamo iz Vranja.