19:45, 11. 10. 2014.

Poraz Železničara u Švajcarskoj

DSC-5787.JPG
Davor Basarić: "Želja" juri minus 9; foto: Vanja Keser

U prvom meču drugog kola EHF kupa rukometaši Železničara iz Niša izgubili su od Vintertura rezultatom 35:26 (17:9). Revanš je u subotu, 18. oktobra u hali Čair.

Nišlije su se držale u prvom delu prvog poluvremena.

Domaćin je poveo sa 2:0 u petom minutu, ali je u 8. minutu "Želja izjednačio na 3:3. Niški tim je vodio sa 5:3, a poslednje vođstvo je imao u 12. minutu (6:5).

Nakon toga Vintertur preuzima vođstvo i ne ispušta ga do kraja utakmice.

U 24. minutu domaći igrači su vodili sa 12:6, a posle desetominutne pauze Porobić je golom prekinuo seriju rivala. Na kraju poluvremena je bilo 17:9 za Švajcarce.

Nastavili su igrači Vintertura da uvećavaju prednost koja je dva puta bila na plus 13 (26:13 i 27:14).

Železničar je smanjio zaostatak i na kraju izgubio sa 9 golova razlike.

Niški tim je više od četvrtine meča igrao sa igračem manje jer su sudije "Željine" igrače isključile na 16 minuta.

Revanš će biti odigran u subotu, 18. oktobra od 18:30 sati u hali Čair.

VINTERTUR - ŽELEZNIČAR 35:26 (17:9)

Sudije: Arnar Sigurjonson i Svavar Peturson (Island)
Sedmerci: Vintertur 3 (3), Železničar 6 (4)
Isključenja: Vintertur 10, Železničar 16 minuta
Crveni karton: Ivan Mitrović (Železničar) u 60. minutu.

VINTERTUR: Vaskevičijus (17 odbrana, 2 sedmerca), Maroš 6, Ćorović 2, Hes 13, Krig 3 (1), Bringolf, Lir 3, Džud 2 (2), Šojner 4, Frifogel 1.

ŽELEZNIČAR: Jelovac, Zlatanović (14 odbrana), Porobić 7 (2), Pavlović, Prokić, B. Stefanović 2, Dolić, Denić, Pernar, S. Stefanović, Mitrović 2, Mađar, Damnjanović 3, Pavlov 8 (1), Petković 2 (1), Basarić 1.