Porazom od Spartaka odbojkaši Niša izgubili šansu za opstanak u Superligi

Autor:Marko MitićIzvor:Južne vesti
OK Niš
Od sledeće sezone ekipa Niša igraće u Prvoj ligi; foto: Vanja Kesar

Iako su vodili sa 2:0 odbojkaši Niša nisu uspeli da zabeleže trijumf u 16. kolu Superlige, pošto je ekipa Spartaka iz Subotice posle preokreta stigla do pobede rezultatom 3:2 (22:25, 18:25, 25:16, 25:22, 15:10). Ovim porazom niški odbojkaši izgubili su sve šanse za opstanak u Superligi, a do kraja prvenstva ostala su još 2 kola.

Nije bilo dovoljna prednost od 2 seta odbojkašima Dragana Svetozarevića da pobedom zadrže bar matematičke šanse za ostanak u eliti. Predvođen Mustafom, niški tim dobio je prva dva seta bez većih problema, gde su u potpunosti kontrolisali rezultat (25:22, 25:18).

U trećem setu Subotičani su odgovorili, dobili taj period igre sa ubedljivih 25:16, da bi na krilima tog seta uspeli da uvedu meč u odlučujići set (25:22). Domaćima je pobeda bila neophodna kako bi se uz eventulane 2 pobede do kraja i 2 poraza ekipe iz Ljiga domogli baraža.

Međutim, sve dileme oko toga ko će direktno u niži rang odredili su odbojkaši Spartaka koji su sredinom 5. seta prelomili meč i rešili pitanje pobednika (15:10).

Ovo je bio i poslednji meč u sezoni koji su odbojkaši Niša odigrali u hali ”Čair”, jer će u do kraja prvenstva gostovati Crvenoj zvezdi, a zatim i ekipi Mladog radnika u Požarevcu.

Odbojkaška Superliga 16. kolo: Niš - Spartak 2:3 (25:22, 25:18, 16:25, 22:25, 10:15)

Dvorana: Čair;

Sudije: Popović - Petrović

Niš: Mašulović 13, Savić 6, Jović, Đokić 1, Milovanović 2, Lukas 9, Miljković 2, Konstadinović, Mustafa 26, Cvetanović, Jelić 1, Raoš, Jovanović;

Spartak: Milović, Marković 1, Jungić 15, Tomčić, Peić, Lečić 8, Vulikić 5, Nestorović, Murad 23, Dulić 2, Pavlović 14, Žugić 6, Tumbas 1;