18:00, 11. 12. 2023.

Preokret, penal, autogol - Radnički pobedio Partizan u Nišu

Radnički Partizan
Radnički ponovo koban za Partizan; foto: FK Partizan

Golom Save Petrova iz penala i autogolom Mihajla Ilića fudbaleri Radničkog načinili su iznenađenje u 18. kolu Superlige pošto su rezultatom 2:1 (0:0) savladali vodeći beogradski Partizan. Crno-beli su poveli na ovom meču, ali je ekipa iz Niša za šest minuta načinila preokret i upisala važnu pobedu u borbi za opstanak.

Velika podrška sa tribina niškog stadiona nije bila dovoljna beogradskom timu koji je pretrpeo tek drugi poraz u Superligi. Radnički je ponovo pokazao da zna kako da igra sa Partizanom, a četvrti trijumf u sezoni pomoći će mu u borbi za opstanak.

Poveo je tim iz prestonice u 53. minutu pogotkom Mateusa Saldanje.

Izjednačenje je doneo u 67. minutu Sava Petrov iz penala. Prethodno je Saničanin načinio prekršaj nad Belakovićem i sudija Ivković je pokazao na "belu tačku".

Preokret je u 73. minutu doneo fudbaler Partizana Mihajlo Ilić koji je bio nesmotren nakon kornera Pejovića.

U prvom delu igre domaći su imali više prilika, ali je mreža Nišlije Aleksandra Jovanovića ostala netaknuta.

Radničkom je ovo četvrti trijumf i sa 16 bodova ostaje na pretposlednjem mestu.

RADNIČKI - PARTIZAN 2:1 (0:0)