16:02, 28. 11. 2020.

Prva liga: Leskovčani bolji od Piroćanaca, Vranjanci remizirali

Autor:Ljubica JocićIzvor:Južne vesti
Milanović preporučuje tri treninga nedeljno u trajanju od 45 do 60 minuta; foto: Ari Bronstein, www.flickr.com
Gotov jesenji deo sezone; foto: Ari Bronstein, flickr.com

U poslednjem kolu jesenjeg dela Prve lige, u južnjačkom derbiju fudbaleri Dubočice su u Leskovcu savladali Radnički iz Pirota rezultatom 3:2 (1:0). Vranjski DInamo je sa Loznicom u gostima odigrao nerešeno 3:3 (2:0). Sve tri ekipe sa juga su i dalje u zoni ispadanja.

Sva tri gola za Dubočicu postigao je Dušan Savić, koji je već u 8. minutu načeo mrežu protivnika. U 49. udvostručio je prednost, a u 71. minutu njegovim pogotkom Leskovčani su vodili sa 3:0.

U 80. minutu Nemanja Milošević je golom smanjio zaostatak Radničkog, a konačan rezultat postavio je Aleksa Kostić MIlutinović u 90. minutu (3:2).

Dubočica je, nakon nepotpunog 17. kola, 11. na tabeli, dok je pirotski Radnički na 13. poziciji.

Drugi remi u sezoni vranjski Dinamo je upisao u Loznici pošto je sa istoimenim klubom igrao 3:3 (2:0). Povela je Loznica u 6. minutu golom Alekse Matića, a u 43. minutu, pogotkom Gorana Matića, vodila sa 2:0. Dinamo je zaigrao bolje u nastavku i golovima Filipa Jezdovića u 61. minutu i Željka DImitrova iz penala u 68. minutu izjednačio na 2:2.

Ponovo je Loznica povela (3:2) pošto je u 79. minutu bio precizan Dragiša Komarčević, a remi Vranjancima je doneo Vladimir Radočaj u 91. minutu.