18:47, 18. 8. 2012.

Prva pobeda Radničkog u Superligi

Strahinja Petrović, dvostruki strelac; foto: Narodne novine

Fudbaleri Radničkog pobedili su Hajduk u Kuli rezultatom 2:1 (1:1) u drugom kolu Superlige. Dvostruki strelac za niški tim Strahinja Petrović.

Niški Radnički zabeležio je prvu pobedu i prve bodove u sezoni u Superligi. Na gostovanju u Kuli Nišlije su sa 2:1 pobedile Hajduk, a oba gola za Radnički postigao je Strahinja Petrović.

Radnički je poveo u 20. minutu prvim golom Strahinje Petrovića, nakon dodavanja Vladana Binića.

Hajduk je izjednačio dva minuta kasnije pogotkom iz penala koji je dosuđen zbog igranja rukom Zorana Pešića. Strelac je bio Lazar Veselinović.

U 49. minutu Radnički je poveo sa 2:1 golom Strahinje Petrovića koji je odlično iskoristio dodavanje Branislava Vukomanovića.

Radnički u trećem kolu dočekuje Radnički iz Kragujevca, samo još nije poznato da li na Čairu ili u Jagodini.

Stadion u Kuli

Hajduk: Nikola Perić, Slobodan Lalić, Dragan Žarković, Radoš Bulatović, Miroslav Milutinović, Danilo Sekulić, Milan Ćulum, Novica Maksimović (od 59. minuta Aleksandar Čovin), Lazar Veselinović, Mladen Popović (od 67. minuta Nemanja Bošković), Nenad Adamović (od 57. minuta Saša Kiš).

Radnički: Miloš Perić, Branislav Vukomanović, Predrag Stamenković, Zoran Pešić, Miloš Petrović. Bratislav Pejčić, Dušan Kolarević, Aleksandar Jovanović, Strahinja Petrović (od 90. minuta Bojan Đorđević), Vladan Binić (od 80. minuta Ivan Milenković), Stevan Stefanović (od 87. minuta Jovan Jovanović).