18:53, 14. 9. 2013.

Prvi poraz Radničkog u sezoni

Vladan Pavlović

U 5. kolu Superlige fudbaleri Radničkog iz Niša poraženi su rezultatom 2:1 (2:0) od OFK Beograda na Karaburmi. Ovo je prvi poraz niškog tima i prvi primljeni golovi u sezoni.

Radnički nije uspeo da nastavi pozitivan niz u Superligi pošto je pretrpeo poraz od OFK Beograda u 5. Kolu. Niški fudbaleri su niz od 3 pobede i remija prekinuli porazom.
Radnički je dobro počeo, u 3. Minutu veliku šansu imao je Marko Ljubinković koji je pogodio prečku nakon asistencije Aleksandra Jovanovića.

OFK Beograd je poveo u 26. Minutu golom Jovana Damjanovića iz penala koji je iznudio Dragan Bogavac nakon starta štopera Radničkog Miloša Živkovića. Živković je zbog ovog starta dobio žuti karton.

Sa 2:0 OFK Beograd je poveo u 35. Minutu nakon autogola Miloša Živkovića nakon centrašuta beogradskog igrača Saše Zdjelara.

Šansu da smanji rezultat Radnički je imao preko Branka Pauljevića koji je u 36. Minutu šutirao pored gola.

Radnički je izjednačio u 50. Minutu iz penala, a gol je postigao Saša Stojanović. Bogdan Planić iz OFK-a je skrivio jedanaesterac startom nad Aleksandrom Jovanovićem.
U finišu meča Radnički je imao više prilika, ali ih nije uspeo ostvariti.

Posle 5 kola Radnički ima 10 bodova. U narednom kolu Nišlije dočekuju Vojvodinu.

OFK Beograd – Radnički Niš 2:1 (2:0)

Omladinski stadion, Beograd

OFK Beograd: Bojan Pavlović, Petar Golubović, Bogdan Planić, Nikola Vasilijević, Vladan Adžić, Saša Zdjelar, Marko Perović (od 90. Minuta Stevan Bates), Darko Micevski, Aleksandar Čavrić (od 53. Min Aleksandar Ješić), Dragan Bogavac (od 86. Min Marko Radivojević), Jovan Damjanović.

RADNIČKI NIŠ: Aleksandar Kesić, Branko Pauljević, Miloš Petrović, Miloš Živković (od 38.min. Radoš Bulatović), Vladan Pavlović, Dušan Kolarević, Petar Jovanović (od 64.min Vladimir Milenković), Aleksandar Jovanović, Saša Stojanović, Milan Ćulum, Marko Ljubinković (od 49.min Sead Hadžibulić).