19:00, 26. 5. 2012.

Radnički slavio u Požarevcu

fk radnicki

Fudbaleri Radničkog pobedili su Mladi radnik rezultatom 2:0 u 32. kolu Prve lige. Sinđelić izgubio od lučanske Mladosti sa 3:0.

Novi superligaš nastavio je sa dobrim rezultatima i slavio u Požarevcu protiv Mladog radnika. Iako je u prošlom kolu Radnički obezbedio plasman u elitu, ekipa se nije opustila i upisala je 18. pobedu u sezoni.

Prvi gol na meču postigao je Minja Popović u 51. minutu. Nakon toga, golman Miloš Perić odbranio je penal dosuđen domaćinu. Konačan rezultat postavio je Ivan Pejčić u 90. minutu.

Radnički je utakmicu završio sa devetoricom igrača pošto su Nenad Stamenković i Ivan Milenković dobili po dva žuta kartona.

Radnički ostaje na prvoj poziciji na tabeli sa čak 7 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Donji Srem, ali ekipa iz Pećinaca svoj meč igra sutra.

U narednom kolu, u subotu, 2. juna Radnički će na svom terenu dočekati Inđiju.

Sinđelić izgubio od lučanske Mladosti

Ekipa Sinđelića se i teorijski oprostila od opstanka u Prvoj ligi ove sezone. Dva kola pre kraja "orlići" su poraženi na svom terenu od Mladosti iz Lučana rezultatom 3:0.

Prvi gol za goste postigao je u 10. minutu Nemanja Milunović. Na 2:0 povisio je u 40. minutu Grujičić, a konačan rezultat postavio je Stojanović u 91. minutu.

Sinđelić ostaje na pretposlednjem mestu sa 28 bodova.