17:00, 30. 10. 2013.

Radnički izgubio od Partizana 3:0

Fudbaleri Partizana slave
Šampion prejak za Nišlije; foto: Saša Đorđević

Fudbaleri niškog Radničkog nisu uspeli da iznenade ekipu srpskog šampiona u osmini finala Kupa Srbije.

Partizan je rano poveo, već u 8. minutu. Strelac je bio Predrag Luka.

Gol je usledio nakon asistencije Kojića, a golman Radničkog Aleksandar Kesić je bio nemoćan.

Nakon gola Partizana, fudbaleri Radničkog su pokušali da se približe golu gostiju, ali bez izglednijih šansi.

Nikola Ninković u 50. minutu postigao je 2. gol za Partizan. Ninković je postigao gol sa ivice šesnaesterca, a loptu mu je dobacio Nemanja Petrović.

U 74. minutu Ninković je drugim golom na meču postigao konačan rezultat od 3:0. Kontru je poveo Jojić, zatim dodao Luki a ovaj do Ninkovića. Ninković je šutirao sa 18 metara i pogodio gol Kesića.Partizan je u prvom poluvremenu pokazao bolju igru, nakon gola u 14. minutu Kojić je pokušao da iznenadi golmana Kesića sa korner linije, ali je lopta otišla preko gola.

Najveću šansu u prvom poluvremenu za RAdnički imao je Milan Ćulum u 24. minutu, kada je pokušao da iznenadi golmana Partizana Vladimira Stojkovića, iskosa sa desne strane na ivici šesnaesterca, ali je Stojković odbranio.

U 35. minutu Kojić je bio sam ispred golmana Radničkog Aleksandra Kesića, kada je i dobio loptu, ali je zakasnio da ozbiljnije ugrozi gol Radničkog.

U drugom poluvremenu Partizan je igrao bolje, a rezultat toga su i dva gola gostiju.

U 67. minutu Radnički je imao novu veliku šansu kad su domaći igrači bili u gužvi ispred golmana Partizana. Prvo je udarac Ivice Jovanovića bio blokiran, a potom je sa pozicije od 7 metara Ćulum prebacio loptu preko gola.

U pretposlednjem minutu meča Ljubinković se oprobao sa 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.

Prema zvaničnim podacima niškog kluba utakmicu je na stadionu pratilo oko 13.000 gledalaca.

U subotu, 2. novembra Radnički gostuje Donjem Sremu u Pećincima u 11. kolu Superlige.

RADNIČKI NIŠ - PARTIZAN 0:3 (0:1)

Stadion Čair, Niš
Gledalaca: 13.000 (zvanični podaci FK Radničkog)
Sudija: Boško Jovanetić
Žuti kartoni: Ivica Jovanović iz Radničkog, Nikola Gulan iz Partizana
Crveni kartoni: -

RADNIČKI NIŠ: Aleksandar Kesić, Branko Pauljević, Miloš Živković, Miloš Petrović, Vladan Pavlović (Aleksandar Trišović od 33. minuta), Ivica Jovanović, Milan Ćulum, Dušan Kolarević (Vladimir Milenković od 75. minuta), Aleksandar Jovanović, Saša Stojanović, Sead Hadžibulić (Marko Ljubinković od 55. minuta).

PARTIZAN: Vladimir Stojković, Milan Obradović, Miloš Ostojić, Vojislav Stanković, Nemanja Petrović, Saša Marković, Nikola Gulan, Predrag Luka, Nikola Ninković (Đembal Đemba od 76. minuta), Andrija Živković, Nemanja Kojić (Beko Fofana od 62. minuta).