21:10, 18. 4. 2017.

Radnički izgubio od Mladosti

Lazar Arsić imao je odlično veče; foto: Vanja Keser

Još jedan meč niški Fudbalski klub Radnički završio je porazom rezultatom 3:2, a veliki broj propuštenih prilika i manjak agresivnosti i ovog puta su obeležili igru Nišlija, koji su u 1. kolu doigravanja gostovali Mladosti u Lučanima.

Iako je Radnički uglavnom držao loptu na protivnikovom delu terena, činilo se da su fudbaleri iz Lučana iz svakog kontakta sa loptom dolazili do prilike. Iz prvog dobro osmišljenog napada, Nišlije su uspele da se približe golu Dragana Rosića, koga je Lazar Arsić savladao za vođstvo. Međutim, samo 10 minuta kasnije Siniša Saničanin je izjednačio rezultat.

Svega 5 minuta nakon povratka sa pauze bilo je potrebno domaćim igračima da po prvi put povedu i to golom igrača koji je ušao sa klupe, Stefana Golubovića, a za koga Nišlije nikako nisu imale rešenje, jer je uskoro još jednom pogodio, za konačno vođstvo svog tima.

Jedino što je Radnički uspeo je da ublaži poraz 8 minuta pred kraj, a strelac je ponovo bio Arsić. Za niški tim ostao je ogroman broj prilika koje nisu iskoristili, pa su još jedan meč okončali bez bodova.

Nišlije su pale na 7. mesto Superlige, sa 22 boda, isto kao i osmoplasirani Javor, dok je poziciju ispred Voždovac sa bodom više.

Superliga, plej-of: Mladost - Radnički 3:2 (1:1)

Stadion: Mladost, Lučani

Glavni sudija: Lazar Lukić

Strelci: Lazar Arsić (19.i 83. minut), Siniša Saničanin (29. minut), Stefan Golubović (50. i 69. minut)

Mladost: Milošević, Saničanin, Zvrko, Simić, Pejović, Rosić, Radivojević, Andrić, Tumbašević, Milošević, Šatara

Radnički: Živković, Popara, Travančić, Arsić, Petrović, Tomić, Noma, Stanković, Kojić, Perendija, Zogović