19:34, 27. 4. 2013.

Radnički izgubio od OFK Beograda

Autor:Ljubica StojanovićIzvor:Južne vesti
igraci

U 25. kolu Superligi pred oko 8.000 gledalaca na stadionu Čair fudbaleri Radničkog izgubili su rezultatom 2:1 od OFK Beograda. Radnički je na ovoj utakmici proslavio 90. godišnjicu.

Radnički nije uspeo da pobedom proslavi 90. rođendan, koji su feštom na južnoj tribini obeležile Meraklije. Niški fudbaleri su poveli sa 1:0 u 39. minutu kada je Saša Stojanović glavom ubacio loptu u gol gostiju nakon asistencije Škuletića koji se dobro snašao u šesnaestercu gostiju. Međutim, tu su počeli i pehovi Radničkog jer se prilikom goloa povredio Saša Stojanović koji je kasnije odvezen u bolnicu.

OFK je izjednačio u 53. minutu golom Ivice Jovanovića nakon kontre i velikog promašaja Milana Jovanovića koji je bio sam ispred golmana Beograđana.

Radost gostima doneo je sa penala Nemanja Nikolić u 83. minutu.

Trener Radničkog Saša Mrkić je morao da menja sastav na utakmici samo zbog povereda igrača. Nakon Stojanovića, na poluvremenu Đorđevića je zamenio Dragićević jer se ovaj žalio na povredu zadnje lože. Zbog povrede, Lukića je zamenio Stefanović.

Niški tim je najveću priliku imao u 53. minutu kada je Milan Jovanović loše odreagovao i umesto da proba i šutne, dodao Škuletiću koji nije bio u prilici. Usledila je kontra i gol gostiju. Jovanović je i u 57. minutu imao šansu kada je bio sam ispred golmana gostiju, ali je nije iskoristio.

Sa druge strane, beogradski tim je imao daleko više prilika, ali je golman Radničkog Kesić bio na pravom mestu.

U četvrtak, 2. maja Radnički gostuje Partizanu u 26. kolu Superlige, a taj meč je pomeren zbog Velike subote.

Meraklije proslavile 90. rođendan Radničkog

Na južnoj tribini upriličena je velika fešta koju su spremili navijači Radničkog. Na početku meča transparentom je odata pošta tragično preminulom Đorđu Mitiću. Nakon toga, usledili su razni transparenti, kao i posteri sa fotografijama legendi kluba.

RADNIČKI NIŠ - OFK BEOGRAD 1:2 (1:0)

Stadion Čair

RADNIČKI: Aleksandar Kesić, Predrag Stamenković, Bojan Đorđević (od 46. minuta Ivan Dragićević), Dušan Kolarević, Miloš Živković, Stefan Cicmil, Nikola Lukić (od 70. minuta Stevan Stefanović), Aleksandar Jovanović, Saša Stojanović (od 43. minuta Milan Jovanović), Petar Škuletić, Vladan Binić.

OFK BEOGRAD: Milan Lukač, Danijel Gašić, Vladan Adžić, Nikola Vasiljević, Marko Pavlovski (od 80. minuta Saša Zdjelar), Petar Golubović, Ivica Jovanović, Petar Grbić, Nemanja Nikolić, Miloš Mijić (od 68. minuta Augusto Batioja), Igor Ivanović (Vladimir Tufegdžić od 90. minuta)