18:02, 2. 9. 2012.

Radnički izgubio od Zvezde

aca jovanovic, radndicki nis
Aleksandar Jovanović, dvostruki stelac; foto: Bratislav Stevanović

Fudbaleri Radničkog iz Niša poraženi su od Crvene zvezde 3:2 u četvrtom kolu Superlige u Beogradu. Radnički vodio dva puta, ali je Zvezda golom u 95. minutu slavila.

Niški fudbaleri nisu imali dovoljno sreće da iznenade u 4. kolu Superlige vicešampiona države. Radnički je imao ogromnu priliku da odnese makar bod sa Marakane, ali je Zvezda golom u 95. minutu sačuvala sva 3 boda i opet nanela poraz Nišlijama.

Radnički je poveo već u 5. minutu kada je Aleksandar Jovanović volejem izvan šesnaesterca domaćih postigao prelep gol. Njemu je centrirao Strahinja Petrović, ali je loptu pre toga izbio Vešović, ali samo do Jovanovića koji je golom levom nogom doneo prednost Radničkom.

U 12. minutu Ognjen Mudrinski je izjednačio rezultat na 1:1 golom glavom ispred Miloša Perića, golmana Radničkog. Mudrinski je iskoristio centrašut Dimitrijevića.

Samo 4 minuta kasnije Zvezda je opet krenula u napad, Mladenović je šutirao, ali je Perić izbacio loptu u korner.

Ekipu Radničkog nije uplašilo ni ime protivnika, ni stadion, pa su Nišlije nastavile da okupiraju gol domaćih. U 18. minutu Predrag Stamenković je sa desne strane dodao Stevanu Stefanoviću koji je glavom pokušao da postigne pogodak, ali je golman Zvezde Boban Bajković odbranio veliku priliku Radničkog.

Veliku radost Nišlijama doneo je Aleksandar Jovanović u 20. minutu svojim drugim golom. On je iskoristio centrašut Vladana Binića i glavom uputio udarac loptom koja se odbila o zemlju i preskočila Bajkovića.

Zvezda je imala još dve prilike u prvom poluvremenu. U 32. minutu Milan Jovanović je nakon slobodnog udarca Milijaša glavom uputio udarac prema golu Radničkog, ali je Perić uhvatio loptu. Deset minuta kasnije, u 42. minutu, opet nakon slobodnog udarca Milijaša, pokušao je Milivojević, ali je Perić odbranio.

Na početku drugog poluvremena fudbaleri Zvezde su opsedali gol Miloša Perića, ali nisu imali zglednijih šansi. Ni Radnički nije ostao dužan, u 55. minutu Vladan Binić je centrirao, a Aleksandar Jovanović je šutirao sa leve strane, ali pored gola.

Samo dva minuta kasnije, Stevan Stefanović je glavom uputio udarac, ali je lopta otišla pored gola.

U 65. minutu Stevan Stefanović je imao veliku šansu da postigne treći gol Radničkog, ali je loše šutirao. Vladan Binić je centrirao sa leve strane i ubacio loptu u šensaesterac Zvezde do Strahinje Petrovića koji je spustio loptu Stefanoviću.

Odmah nakon neiskorišćene prilike, usledila je kazna za Radnički. Asamoa je centrirao do Mudrinskog koji je svojim drugim golom na meču doneo izjednačenje na 2:2 u 66. minutu.

U nastavku meča obe ekipe su pokušavale da dođu do pogotka. U 82. minutu Nenad Milijaš je pokušao glavom da postigne gol, ali je lopta otišla pored gola. U 87. minutu je i Lazović pokušao da iznenadi odbranu Radničkog, ali na sreću Nišlija nije bilo gola.

Sudija iz Novog Sada je produžio drugo poluvreme za 5 minuta što je odgovaralo omaćim igračima. U 95. minutu svojim trećim golom Ognjen Mudrinski je nakon dodavanja Asamoe doneo Zvezdi pobedu i velika 3 boda u utakmici gde je mogla da izgubi.

Ostaje žal Radničkom zbog poraza, ali Nišlije su na Marakani pokazale da nisu došle u Superligu na godinu dana i da imaju šta da pokažu. Sledeću priliku imaće 15. septembra kada dočekuju Smederevo, najverovatnije na svom Čairu. A tada i publika treba da pokaže da je Niš grad fudbala.

Posle 4 kola Radnički ima 4 boda.

Crvena zvezda - Radnički Niš 3:2 (1:2)

Golovi: 0:1 Aleksandar Jovanović (5.minut), 1:1 Ognjen Mudrinski (12. minut), 1:2 Aleksandar Jovanović (20. minut), 2:2 Ognjen Mudrinski (66. minut), 3:2 Ognjen Mudrinski (95. minut).

Stadion: Marakana, Beograd

Sudija: Majo Vujović

Žuti kartoni: Srđan Mijailović (56. minut) iz Crvene zvezde; Branislav Vukomanović (53. minut), Bojan Đorđević (76. minut), Milan Pavličić (87. minut) i Strahinja Petrović (u 91. minutu) iz Radničkog.

Crveni kartoni: -

CRVENA ZVEZDA: Boban Bajković, Marko Vešović, Nikola Maksimović, Milan Jovanović (Srđan Mijailović od 47. minuta), Filip Mladenović, Luka Milivojević, Nenad Milijaš, Miloš Dimitrijević (Natanijel Asamoa od 47. minuta), Darko Lazović, Ognjen Mudrinski, Filip Kasalica (Luka Milunović od 80. minuta).

RADNIČKI NIŠ: Miloš Perić, Predrag Stamenković (Bojan Đorđević od 72. minuta), Miloš Petrović, Branislav Vukomanović, Marko Ranđelović, Aleksandar Jovanović, Bratislav Pejčić, Dušan Kolarević, Strahinja Petrović, Stevan Stefanović (Milan Pavličić od 68. minuta), Vladan Binić (Miloš Živković od 90. minuta).