16:08, 26. 11. 2011.

Radnički jesenji prvak Prve lige

Autor:Ljubica StojanovićIzvor:Južne vesti
490x370_490x370-radnicki-d-srem-GOL (1)

Fudbaleri Radničkog savladali su Proleter iz Novog Sada golom Aleksandra Jovanovića u 17. minutu i tom pobedom završili jesenji deo sezone na liderskoj poziciji.

Niški Radnički je jesenji prvak Prve lige, a lidersko mesto osigurao je pobedom u poslednjem kolu polusezone nad jednim od direktnih rivala za ulazak u Superligu. Jedan gol je bio dovoljan da Nišlije proslave pobedu i pola obavljenog posla, ali je moglo da bude i više prema šansama koje su imali domaći igrači.

Radnički je od starta pokazao da neće dozvoliti četvrtoj ekipi na tabeli da nametne svoj ritam igre i možda iznenadi lidera. Prvu šansu imao je Aleksandar Jovanović, kada je bio u šesnaestercu gostiju, ali je golman Bogunović odbranio šut bez problema. Nakon toga Ivan Milenković je dva puta šutirao iz kornera direkt na gol, ali nije bio precizan. Slavlje na Delijskom visu doneo je Aleksandar Jovanović u 17. minutu nakon dodavanja Milenkovića. Do kraja poluvremena viđene su još dve velike prilike Radničkog, ali je prvo Milenković šutirao pravo u golmana, a posle je lopta Marka Mančića prošla pored gola iako je bio sam ispred golmana.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri su nastavljali da napadaju i da traže put do gola Novosađana, ali su akcije završavane neuspešno. Već u 49. minutu Milenković je šutnuo pored gola sa ivice šesnaesterca. Četiri minuta kasnije priliku je imao i Čedomir Paunović, ali je i njegova lopta otišla pored gola. Lepe prilike da se potvrdi pobeda nisu iskoristili ni Jovanović, Predrag Stamenković a ni bojan Dojkić koji je u 77. minutu glavom prebacio loptu preko gola Bogunovića.

Novosađani nisu umeli da kazne domaće za propuštene prilike i minimalnim trijumfom fudbaleri Radničkog su proslavili lidersko mesto na kraju polusezone sa oko 2.000 navijača kojima ni zima nije smetala da se raduju uz svoje ljubimce.

Nastavak takmičenja u Prvoj ligi počinje 10. marta 2012. godine, a Radnički će tada dočekati Čukarički. Radnički će proleće dočekati sa 3 boda više od prvog pratioca Donjeg Srema.

Radnički: Vasković, Paunović (Stamenković od 66. minuta, Dojkić, Mijatović, N. Stamenković, B. Stamenković, Petrović, A. Jovanović, B. Pejčić (Mitić od 81. minuta), Milenković (P. Stamenković od 70. minuta), Mančić.

Proleter: D. Bogunović, Jablan, Asani, Radaković, Žigić, Desnica, Rašiovan, Vislavski, Damnjanović, S. Bogunović, Zec.

Sinđelić porazom završio polusezonu

Fudbaleri Sinđelića će prolećni deo sezone dočekati u "opasnoj zoni" pošto su na gostovanju u Novom Sadu izgubili od istoimene ekipe sa 2:1. Niški fudbaleri su poveli golom Nikole Vasilića u 33. minutu, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost u drugom poluvremenu. Prvo je u 53. minutu izjednačio Darko Roksa, a potom je 10 minuta kasnije Marko Jovanović doneo pobedu Novom Sadu i četvrtu poziciju na kraju jesenjeg dela sezone bar do nedelje i duela Kolubare i Sloge.