16:48, 27. 2. 2013.

Radnički odigrao bez golova sa Novim Pazarom

Bojan Đorđević; foto: Marko Pekić

U 16. kolu Superlige niški Radnički odigrao je 0:0 sa Novim Pazarom pred oko 3.000 gledalaca na stadionu Čair. Ovo je šesti remi Radničkog koji je pao na 13. mesto.

Prolećni deo sezone Radnički je otvorio podelom bodova sa Novim Pazarom. Loše vreme, ali i drugi problemi koji prate Radnički uticali su na slabiju igru u drugom poluvremenu. Utakmica je započela boljom igrom domaćina koji je imao par dobrih prilika. Prvo je Aleksandar Jovanović u 5. minutu dodao Marku Ljubinkoviću koji je napravio priliku za Petra Škuletića, ali je Škuletić bio u ofsajdu.

U 9. minutu Ivan Dragičević je izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, ali je lopta išla pravo u ruke golmana. U 17. minutu Jovanović je imao dobru priliku, ali je nakon dodavanja Bojana Đorđevića šutirao pored gola.

U 24. minutu iz daljine je probao Dragićević, ali je opet lopta otišla u ruke golmanu Novog Pazara. Isti igrač je u 41. minutu izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, ali je golman boksovao loptu i spasao gol.

Drugo poluvreme je prošlo sa manje šansi. Na početku drugog dela igre Petar Škuletić je poveo loptu sa centra, prošao čuvare, ubacio loptu ispred golmana, ali je Vasiljević iz Novog Pazara šutnuo loptu pored svog gola.

U 73. minutu Kolarević je šutirao iz daljine, ali ni ta lopta nije ugrozila gol.

- Igrači su dali i poslednji atom snage. Prvih 11 igrača koji su igrali su najspremniji. Imali smo dosta probelma, ali okrećemo se narednom rivalu - rekao je Saša Mrkić, trener Radničkog.

Utakmica je prošla uz jednu opomenu zbog transparenta navijača Radničkog na kom je zelenim slovima pisalo "Zaštićena vrsta" i bila nacrtana panda.

Žuti kartoni: Lukić iz Radničkog, Lotinac i Stanić iz Novog Pazara

RADNIČKI: Kesić, Đorđević, Dragićević, M. Petrović, Kolarević, Pejčić, A. Jovanović, Stefanović, Škuletić (Lukić od 80. minuta), Ljubinković (Mitrović od 65. minuta).

NOVI PAZAR: Đogatović, Vasiljević, Lotinac, Mutavdžić, Vujović (od 78. Bogunović), Kecap, Stanić, Rahmanović (od 75. minuta Redžepi), Boljević, Bulatović, Popović (od 90. minuta Milić)