20:56, 24. 5. 2024.

Radnički ostao u Superligi - odluka pala u poslednjem kolu

Radnički Niš
Do opstanka u poslednjem kolu; foto: Jelena Mišić

I pored poraza u Novom Pazaru (2:1), zahvaljujući remiju Javora i Železničara, fudbaleri Radničkog iz Niša osigurali su direktan opstanak u Superligi i tako izbegli baraž. Nišlijama je ovo treći poraz na poslednje četiri uatkmice, a ovaj meč je obeležio i prekid od 16 minita zbog transparenta "Srebrenica genocid".

Bodom iznad mesta za baraž završio je Radnički ovu sezonu koja je "za dlaku" bila bolja od prethodne, kada je niški tim bio u doigravanju za opstanak.

U poslednjem kolu izgubio je od Novog Pazara rezultatom 2:1 (1:1), a poveo je domaćin u 13. minutu golom Adema Ljajića. Nakon toga je na istočnoj tribini stadiona u Pazaru okačen transparent "Srebrenica genocid" zbog koga su delegat Radisav Mutavdžić i sudija Jovan Šegrt naložili da se ukloni.

Pošto se to nije desilo, pozvali su igrače i štabove oba kluba u svlačionicu - pauza je trajala 16 minuta.

Nakon toga je, u 31. minutu, Radnički izjednačio golom Vanje Ilića, a konačan rezultat postavio je Nikola Karaklajić u 60. minutu.

Javor iz Ivanjice i pančevački Železničar će u baraž, a beogradski Voždovac i Radnik iz Surdulice u Prvu ligu.