18:43, 5. 5. 2012.

Radnički osvojio bod protiv Mladenovca

ivan milenkovic
Ivan Milenković pred praznim tribinama; foto: Bratislav Stevanović

Fudbaleri Radničkog posle 3:1 za Mladenovac postigli su dva gola u poslednjim minutima meča i tako osvojili bod u 28. kolu Prve lige i ostali na prvom mestu na tabeli.

Niški fudbaleri uspeli su u poslednjim minutima meča da izvuku bar bod u meču protiv Mladenovca jer su gubili sa 3:1. Za to je bio zaslužan Ivan Pejčić koji je prvo iz slobodnog udarca postigao gol u 90. minutu, a potom i sa penala 2 minuta kasnije.

Radnički nije pružio sjajnu partiju nakon nedelje koja je bila obeležena protestima, štrajkom i činjenicom da su igrači imali samo dva treninga pred meč. Zbog kazne nakon incidenta na meču sa Novim Sadom niški tim je morao da dočeka rivala pred praznim tribinama, ali ljubitelji fudbala u NIšu su se snašli jer su gledali susret iza žice koja okružuje stadion.

Domaći su poveli u 19. minutu nakon slobodnog udarca Ivana Pejčića, Jovan Jovanović je glavom savladao golmana, a Miloš Krstić je pokušao da skloni loptu sa gol-linije.

Pokušavali su fudbaleri Radničkog da uvećaju prednost i tako mirniji odu na odmor, ali je Jovan Jovanović u 29. minutu šutirao pored gola nakon dodavanja Ivana Pejčića. U 43. minutu napadač gostiju Danko Pavković je pobegao svom čuvaru i napao se ispred golmana Radničkog Zorana Vaskovića, ali je šutirao preko gola.

U 57. minutu počela je opsada gola Radničkog i korišćenje velikih grešaka niške odbrane. Prvo je Kristian Tucaković nakon kornera iskoristio priliku i izjednačio na 1:1, pa je u 61. minutu Dušan Tešić nakon asistencije Miloša Deletića lako prošao sa leve strane i savladao Vaskovića. Dva minuta kasnije Tešić je opet na sličan način prevario odbranu domaćih i doneo Mladenovcu vođstvo od 3:1.

U nastavku meča Radnički je pokušavao da dođe do gola, ali nije uspevao da pogodi gol. U 85. minutu Bojan Stamenković je imao dve prilike nakon asistencije Ivana Pejčića, ali je prvo golman Dragojević odbranio, a potom Stamenković bio neprecizan.

Bod spasa i 7. remi u sezoni, 4. u ovoj polusezoni, donosi Ivan Pejčić u poslednjim trenucima meča.

- Fudbal je takav, nepredvidiv. Izgubili smo kontrolu nad utakmicom, protivnik bio nadmoćniji. Videlo se da nemamo snagu, ali posle 1:3 uspeh je doći do nerešenog - rekao je posle meča Aleksandar Ilić, trener Radničkog.

Radnički je zadržao lidersku poziciju Prve lige jer je Donji Srem poražen u Novom Sadu od Proletera, ali se trećeplasirana Sloga približila na 4 boda zaostatka.

RADNIČKI: Vasković, P. Stamenković, Pešić, M. Petrović, A. Petrović, A. Jovanović, B. Stamenković, I. Pejčić, Milenković (N. Stamenković od 56. minuta), J. Jovanović (Stefanović od 39. minuta), Mančić.

MLADENOVAC: Dragojević, Stanojević, Maksimović (Malović od 63. minuta), Krstić, Tucaković, Kašić, Jovanović, Tešić, Deletić, Čokić (Rajić od 63. minuta), Pavković.

Sinđelić primio gol u 93. minutu

Fudbaleri Sinđelića nisu uspeli da u četvrtom meču za redom ostanu neporaženi. Oni su izgubili od Bežanije na gostovanju sa 2:1 pošto su primili gol u 93. minutu pošto je bio precizan Jakovljević.

Sinđelić je poveo sa 1:0 u 26. minutu golom Vasilića. Pre toga, u 20. minutu golman Jović je uspeo da odbrani penal dosuđen Bežaniji. Izjednačio je Dobrašinović u 70. minutu.

"Orlićima" je ovo 13. poraz u sezoni i sve su dalji od opstanka u Prvoj ligi jer sa 25 bodova zauzimaju pretposlednje mesto i imaju 9 bodova manje od prve ekipe iznad "opasne zone".