19:00, 3. 8. 2013.

Radnički pobedio Jagodinu u generalnoj probi

Petar Jovanović nakon gola

U poslednjoj utakmici pred početak sezone u Superligi fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Jagodinu rezultatom 1:0. Jedini gol za Radnički dao je Petar Jovanović u 63. minutu.

Pobedu pred start sezone Radničkom je doneo novajlija Petar Jovanović u 63. minutu kada je postigao gol sa desne strane uputivši udarac pored golmana Jagodine, nakon dodavanja Vladana Pavlovića.

Radnički je pred oko 1.500 ljudi na stadionu Čair na najbolji način pozvao publiku da dođe na prvi meč u sezoni koji će Nišlije odigrati 10. avgusta sa kragujevačkim Radničkim.

Prvu priliku Radnički je imao u 17. minutu Vladan Pavlović je u 17. minutu prošao sa leve strane i ubacio u šesnaesterac Jagodine, ali je Vladimir Milenković, koji je naleteo na loptu, bio u ofsajdu.Aleksandar Jovanović je u 20. minutu ukrao loptu od Damnjanovića i dodao Milenkoviću ispred golmana, koji je odbranio šut napadača Radničkog.

Tri minuta kasnije akciju je povukao Pavlović, koji je ubacio loptu u šesnaesterac Jagodine, ali je Milenković loše zakačio, a ni Strahinja Petrović nije stigao do lopte da ugrozi gol gostiju.

Veliku šansu Radnički je imao u 38. minutu nakon prodora Branka Pauljevića i dodavanja Aleksandru Jovanoviću čija je lopta završila sa spoljni deo mreže.
Jagodina je imala šansu preko Cvetkovića u 45. minutu kada je sa dvadesetak metara uputio udarac ka golu Kesića, ali je lopta otišla pored gola.

Na početku drugog poluvremena Miloš Lepojević je šutnuo iz daljine, ali je golman Radničkog Aleksandar Kesić lako odbranio.

Radnički je i u drugom delu igre nastavio sa pritiscima ispred gola Jagodine, pa je Ćulum u 58. Minutu proigrao Aleksandra Jovanovića, koji je dodao Pavloviću sa leve strane, ali akcija Nišlija nije ugrozila gol gostiju.

U finišu utakmice Vladan Pavlović je izveo slobodan udarac sa leve strane, ali je loptu uhvatio golman Jagodine.

Trener Radničkog Dragoljub Bekvalac pozvao je publiku da napuni stadion na prvom meču u sezoni.

- Pozivam publiku da pomogne momcima u meču sa Radničkim. Mnogo je lepše i lakše raditi uz pobede. Jagodina ima izuzetno kvalitetan tim. Nama ostaje da ono loše popravimo i da spremno dočekamo utakmicu sa Kragujevcem - istakao je Bekvalac.

On je dodao da Radničkom nedostaje špic, što se pokazalo i na ovom meču.

- U opciji su dva ili tri imena, U ponedeljak ili utorak ćemo znati. Špic koji dođe biće spreman - dodao je Bekvalac.

RADNIČKI – JAGODINA 1:0 (0:0)

Stadion Čair
Gledalaca: 1.000
Sudija: Danilo Grujić
Žuti kartoni: Duško Dukić iz Jagodine, Miloš Živković iz Radničkog

RADNIČKI NIŠ: Aleksandar Kesić, Branko Pauljević, Vladan Pavlović, Miloš Živković (od 61. Minuta Radoš Bulatović), Miloš Petrović (od 46. Minuta Mladen Lazarević), Milan Ćulum, Dušan Kolarević (od 46. Min Bratilsav Pejčić), Strahinja Petrović (od 46. Minuta Petar Jovanović), Aleksandar Jovanović, Saša Stojanović (od 46. Minuta Marko Ljubinković), Vladimir Milenković (od 46. Minuta Milutin Ivanović).

JAGODINA: Anđelko Đuričić, Duško Dukić, Josip Projić, Vukašin Tomić, Danijel Mihajlović, Milan Đurić, Ivan Cvetković, Miloš Lepović, Filip Arsenijević, Slaviša Stojanović.