18:30, 25. 4. 2012.

Radnički pobedio Novi Sad u poslednjem minutu

radnicki
Marko Mančić; foto: Bratislav Stevanović

Fudbaleri Radničkog savladali su Novi Sad golom Bojana Stamenkovića u 95. minutu u meču punom šansi za nišku ekipu. Sinđelić odigrao bez golova sa Čukaričkim.

Real sa Nišave 89. rođendan proslavio je sa danom zakašnjenja važnom pobedom na Delijskom Visu nad ekipom Novog Sada. Pokušavali su domaći tokom celog meča da dođu do gola, stvarali šanse, pogađali mrežu iz ofsajda, potpuno potisnuli goste, a sve se rezultiralo u poslednjim trenucima meča, tačnije u 95. minutu, kada je Bojan Stamenković nakon slobodnog udarca Ivana Milenkovića doneo slavlje.

Radnički je potpuno nadigrao protivnika koji nije imao izglednu priliku za gol! Nišlije su opkolile gol gostiju, a prvi šut je imao Ivan Pejčić u 13. minutu koji je odbranio golman Darko Ristić. Tri minuta kasnije Pejčić je pao u šesnaestercu gostiju, ali sudija nije to okarakterisao kao prekršaj za penal.

Novi Sad je pokušao u 20. minutu da ugrozi gol Radničkog, ali je Kalezić šutirao pored gola. Niški tim je nastavio sa napadima, pa u 23. minutu Pejčić je dobio loptu od Jovana Jovanovića, koji je dalje prosldio do Milenkovića. Milenković je bio u šesnaestercu gostiju, ali je njegov šut izblokiran.

Isti igrač je izblokiran i u 35. minutu. U 39. minutu Aleksandar Jovanović je sa 25 metara šutirao ka golu, ali je lopta otišla preko gola. Minut kasnije Milenković je šutirao iz daljine, ali je lopta udarila u stativu.

U poslednjem minutu meča Marko Mančić je "zatresao mrežu", ali je sudija pre toga svirao ofsajd. Publika je tu odluku dočekala sa negodovanjem i povicima, ali usledila je tada pauza.

U drugi deo igre igrači radničkog su se vratili još motivisaniji i sa više želje da daju gol. Prilika je bilo, ali realizacije ne. U 53. minutu Mančić je iamo šansu nakon dodavanja Pječića, ali je i ta lopta otišla pored gola. U 58. minutu i Jovan Jovanović promašuje priliku, a u 63. minutu Marko Mančić ne koristi odličnu priliku. Bojan Đorđević je poveo kontru, prošao trojicu igrača Novog Sada, pa dodao Mančiću koji se nije najbolje snašao u šesnaestercu gostiju.

Ređale su se prilike, u 81. minutu odbrana Novog Sada blokira šut Bojana Stamenkovića. Radnički je nastavio da napada, ali golman Darko Ristić odbranio. Domaći su nastavili da napadaju, a to im se isplatilo u poslendjim trenucima meča.

Radnički nakon ovog kola ima 51 bod, 5 više od Donjeg Srema, a u nedelju, 19. aprila od 16:30h gostuje Slogi u Kraljevu.

RADNIČKI: Vasković, P. Stamenković, Pešić, Petrović, Đorđević, B. Stamenković, A. Jovanović, Milenković, Pejčić, Mančić, J. Jovanović (od 77. minuta Popović).

NOVI SAD: Ristić, Mijić, Zečević (od 73. minuta Trebovac), Skopljak, Balabanović, Bajić (od 46. minuta Mišan), Vučković, Đoković, Đukić, Tufegdžić, Kalezić (od od 60. minuta Roksa).

Gledalaca; 1.000
Sudija: Dragan Krstić iz Beograda
Žuti kartoni: Ivan Milenković (45.), Zoran Pešić (90+) i Bojan Stamenković (90+) iz Radničkog, Dušan Mijić (25.), Igor Mišan (83.) i Darko Ristić (90.) iz Novog Sada.
Stadion: Stadion Mašinca na Delijskom Visu

Sinđelić bez golova sa Čukaričkim

Fudbaleri SInđelića ostali su na pretposlednjem mestu na tabeli pošto su u 26. kolu odigrali 0:0 sa Čukaričkim. Sinđeliću je ovo drugi remi za redom, a 7. meč bez pobede.

"Orlići" posle 26 kola imaju 24 boda, što je 6 manje od somborskog Radničkog koji je prvi iznad "opasne zone". Upravo ovog rivala Sinđelić dočekuje u subotu, 28. aprila od 16:30h.