16:52, 17. 12. 2018.

Radnički pobedom u Kruševcu završio 2018. godinu

Autor:M. JovanovićIzvor:Južne vesti
Haskić Radnički Spartak fudbal
Haskić se na listi strelaca Superlige izjednačio po broju golova sa Aleksom Vukanovićem iz Napretka; foto: Vanja Keser

Sva tri gola pod Bagdalom viđena su u prva 24 minuta meča, a bolji je bio Radnički, koji je postigao dva pogotka. Savladali su gostujući fudbaleri iz Niša Napredak u Kruševcu sa 2:1 i pobednički završili 2018. godinu, s obzirom na to je ovo bio poslednji superligaški meč pred zimsku pauzu.

Pogotke za Radnički postigla su dva fudbalera koja su izabrana za idealni sastav jesenjeg dela Superlige - Nikola Drinčić i Nermin Haskić. Prvi se upisao vezista, već u 7. minutu, ali su Kruševljani izjednačili nakon samo 2 minuta, golom Marka Marinkovića.

Prednost timu sa “Čaira” vratio je Haskić, koji je pogodio u 24. minutu. Ovo je ujedno bio i poslednji gol na utakmici 21. kola Superlige, iako je Napredak bio bolji u nastavku, više napadao i držao loptu u nogama.

Nišlije su pobedom krunisale sjajnu polusezonu, pa na dvomesečni predah idu sa druge pozicije - sa 9 bodova zaostatka za Crvenom zvezdom, ali i sa 6 više u odnosu na Partizan.

Po povratku sa pauze, predviđenom za treći vikend februara, Radnički će ugostiti Čukarički koji je jesenji deo prvenstva završio na četvrtoj poziciji.