19:01, 11. 5. 2013.

Radnički poražen od Slobode u Nišu

foto

Fudbaleri niškog Radničkog izgubili su rezultatom 1:0 od Slobode na stadionu Čair u 27. kolu Superlige. Jedini gol na meču postigao je Krstić u 8. minutu.

Radnički ni šestu utakmicu za redom nije zabeležio pobedu. U Nišu je poražen od Slobode minimalnim rezultatom i tako ostao sa 31 bodom. teoretski, niški tim još nije obezbedio opstanak, a do kraja sezone ostala su još tri kola.

Sloboda je pobedila Radnički u Nišu u 8. minutu golom Vladimira Krstića koji je dobio loptu od Tijaga i sam ispred gola Radničkog šutirao. Kesić je loptu zakačio, ali je ona otišlaiza gol-linije i Sloboda je imala prednost od 1:0 na startu meča.

Soboda je krenula ofanzivno od prvog minuta, kada je sa 15 metara ka golu Kesića šutirao Krstić, ali je lopta otišla pored gola.

U 13. minutu Radnički je imao prvu veću šansu, ali je Saša Stojanović šutirao u golmana Užičana. Minut kasnije, Aleksandar Jovanović je ubacio Petru Škuletiću ispred golmana Slobode, ali je ovaj loše zahvatio loptu i Ranković je reagovao bez problema.

Radnički je napravio šansu i u 20. minutu, kada je Ljubinković dodao Škuletiću koji nije dobro iskontrolisao loptu. U 25. minutu Aleksandar Jovanović je izveo loptu iz auta, dobacio do Škuletića koji je namestio loptu Stojanoviću sa desne strane. Stojanović je ubacio loptu u šesnaesterac, Škuletić je šutnuo ka golu, ali je lopta došla do Ljubinkovića čiji je šut izblokiran.

Veliku priliku niški tim je imao i u 37. minutu kada je Saša Stojanović šutnuo sa ivice šensaesterca, lopta se odbila o golmana Slobode i na nju je naleteo Škuletić koji je napravio faul.

Drugo poluvreme nastavljeno je napadima oba kluba. U 54. minutu Zoran Knežević je sa tridesetak metara pokušao da iznenadi Kesića, ali je golman Radničkog dobro reagovao.

Aleksandar Jovanović je u 57. minutu poveo sa leve strane kontru i došao ispred golmana Slobode, ali je ovaj odbranio. Radnički je napadao, a u 61. minutu je Saša Stojanović imao veliku priliku kada je šutirao sa desetak metara ispred golmana gostiju, ali je lopta otišla pored gola.

Pokušavao je Radnički da dođe do gola gostiju, ali nije uspevao da napravi veću priliku.

U 75. minutu zbog odugovlačenja oko izvođenja slobodnog udarca Saša Stojanović iz Radničkog je dobio žuti karton. U 82. minutu Stojanović je još jednom probao, ali je golman Slobode reagovao dobro za svoj tim.

U narednom kolu Radnički igra sa Vojvodinom u Novom Sadu.

RADNIČKI NIŠ - SLOBODA 0:1 (0:1)

Stadion Čair, Niš

Gledalaca: 2.000

Sudija: Novak Simović iz Lovćenca

Žuti kartoni: Predrag Stamenković (72. minut), Saša Stojanović (75. minut), Bratislav Pejčić (80. minut) iz Radničkog; Stojan Pilipović (80. minut) iz Slobode

RADNIČKI NIŠ: Aleksandar Kesić, Predrag Stamenković, Dušan Kolarević, Miloš Petrović (Aleksandar Simov od 46. minuta), Stefan Cicmil, Bratislav Pejčić, Marko Ljubinković, Saša Stojanović, Aleksandar Jovanović, Vladan Binić (Stevan Stefanović od 70. minuta), Petar Škuletić.

SLOBODA: Dejan Ranković, Zoran Knežević, Predrag Ranđelović, Aleksandar Pejović, Aleksandar Gojković, Stojan Pilipović, Dario Purić, Vladimir Krstić, Tijago da Silva, Darko Lovrić, Delimir Bajić.