21:02, 19. 10. 2014.

Radnički pretrpeo sedmi poraz

Aleksandar Jovanović; foto: Vanja Keser

U 9. kolu Superlige niški fudbaleri izgubili su rezultatom 3:1 (0:0) od Napretka u Kruševcu i trenutno zauzimaju pretposlednje mesto na tabeli.

Napredak je zabeležio prvi trijumf u sezoni i to upravo protiv Nišlija koji su prvi put šutnuli na gol u 72. minutu.

Mrežu Radničkog "načeo" je Nemanja Janičić u 47. minutu iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio golman niškog tima Aleksandar Kesić faulom nad Ndiajeom.

Na 2:0 povisio je Bojan Božović u 54. minutu, a u 73. minutu Napredak je poveo sa 3:0 golom Nikole Trijuća.

tabela Radnički posle 9 kola ima bodova; foto: superliga.rs

Jedini pogodak za Radnički delo je Vladana Pavlovića u 81. minutu.

Radničkom je ovo sedmi poraz, uz dve pobede.

Sa 6 bodova niški tim zauzima 15. poziciju i ima 2 boda više od kragujevačkog Radničkog, a po bod manje od Napretka i Voždovca.

U narednom kolu Nišlije dočekuju imenjaka iz Kragujevca.

NAPREDAK - RADNIČKI 3:1 (0:0)

Sudija: Majo Vujović

Žuti kartoni: Stevan Luković, Marko Paunović iz Napretka; Aleksandar Jovanović, Vladan Pavlović iz Radničkog

Crveni kartoni: -

NAPREDAK: Zoran Popović, Stevan Luković, Nemanja Janičić, Miloš Stanojević, Slobodan Urošević, Marko Paunović, Predrag Govedarica (Mamadu Mbođ od 70. minuta), Bojan Božović (Predrag Lazić od 88. minuta), Marko Gobeljić, Nikola Trujić (Tai Velker od 90. minuta), Ibrahima Mama Ndiaj.

RADNIČKI: Aleksandar Kesić, Branko Pauljević, Miloš Petrović, Vladimir Đorđević, Vladan Pavlović, Saša Marjanović (Bratislav Punoševac od 87. minuta), Dušan Kolarević, Petar Đuričković (Ivan Pejčić od 71. minuta), Aleksandar Jovanović, Augusto Batioha (Pavle Popara od 79. minuta), Vladimir Đilas.