22:08, 24. 5. 2015.

Radnički remijem završio sezonu

Miloš Petrović na poslednjem meču Radničkog ove sezone; foto: Saša Đorđević

U poslednjem kolu Superlige niški fudbaleri igrali su nerešeno (0:0) sa ekipom Voždovca i sa 37 bodova završili su sezonu u eliti na devetoj poziciji.

Desetim remijem Radnički je završio sezonu u Superligi u utakmici koja za niške igrače nije imala rezultatski značaj.

Posle prvih pola sata nije bilo ozbiljnijih akcija, a onda je u 32. minutu sudija Đokić prvo pustio prednost igračima Radničkog nakon ofsajda Odite, a potom, nakon asistencije svog pomoćnika, dosudio indirektan udarac za Voždovac.

Sikimić je šutirao sa dvadesetak metara, ali je golman niške ekipe Milan Borjan odbranio bez problema.

Radnički je u 37. minutu imao priliku preko Zemljanuhina, ali je Kazahstanac šutirao nedovoljno jako da ugrozi gol protivnika.

Na početku drugog poluvremena Radnički je bio ozbiljniji, ali nije uspeo da ugrozi gol ekipe iz Beograda.

U 68. minutu igrač domaćih Marjanović je glavom spustio loptu Zemljanuhinu koji je šutirao pored gola Vožovca.

Do kraja utakmice nije viđena ozbiljnija šansa.

Radnički je sezonu završio na devetom mestu sa 37 bodova, a iz Superlige su ispali kragujevački Radnički i Donji Srem. Napredak je izborio baraž i igranje sa Metalcem iz Gornjeg Milanovca.

RADNIČKI - VOŽDOVAC 0:0

Sudija: Nenad Đokić (Užice)

Žuti kartoni: Zemljanuhin, Lakić Pešić, Ćulum, Jovanović (Radnički), Stojković (Voždovac).

RADNIČKI: Borjan, M.Petrović, R.Bulatović, Lakić Pešić, D. Bulatović, Ćulum, Marjanović, Đuričković (od 74. Tomić), Jovanović, Zemljanuhin, Pejčić (od 61. Ašćerić).

VOŽDOVAC: Supić , Kitanovski, Radivojević, Stojković, Ivković, Sinđić, Petrović, Lovrečić (od 77. Škerjanc), Adamović (od 84. Nikolić), Odita, Sikimić.