Radnički remizirao sa Teleoptikom

Autor:Ljubica StojanovićIzvor:Južne vesti, Srpski fudbal
radnicki, ivan pejcic, paunovic
Ivan Pejčić, strelac prvog gola za Radnički; foto: Ivan Mančić

Fudbaleri Radničkog odigrali su 4:4 (2:2) sa Teleoptikom u Zemunu u zaostalom meču 23. kola. Radnički sada ima 5 bodova prednosti u odnosu na Donji Srem kom gostuju u subotu.

Golom Aškovskog u poslednjim trenucima meča Teleoptik je izjednačio protiv Radničkog i osvojio bod u duelu sa liderom Prve lige. Uslovi na terenu u Zemunu su bili daleko od idealnih jer je kiša padala od prepodneva, ali Radnički nije uspeo da sačuva prednost od 4:3 koju je stekao u 60. minutu pogotkom Zorana Pešića koji je postigao gol glavom.

Teleoptik je poveo u 27. minutu golom Miloša Jojića nakon slobodnog udarca. Dva minuta kasnije Ivan Pejčić je izjednačio na 1:1 koji je šutirao sa desne strane u šesnaestercu Teleoptika.

Radnički je poveo sa 2:1 u 38. minutu kada je Jovan Jovanović iskoristio grešku u odbrani domaćih i sa 5 metara savladao golmana Filipovića. U 43. minutu Teleoptik je izjednačio golom Petrovića.

Nišlije su opet povele pošto je u 50. minutu Predrag Stamenković najbolje iskoristio gužvu u šesnaestercu Teleoptika. Teleoptik je opet izjednačio i to samo 2 minuta kasnije golom Mitrovića.

U 60. minutu Pešić treći put na meču donosi prednost Radničkom, ali bod za Zemunce donosi Aškovski.

Nakon meča trener Radničkog Aleksandar Ilić je bio nezadovoljan.

- Dosta grešaka smo imali. Današnji rezultat je otvorio neka nova razmišljanja. Imamo nesigurnost. Da daš 4 gola u gostima i da odigraš nerešeno, to nisam video. Iznenađen sam - rekao je Ilić nakon meča.

Radnički nakon 24 kola ima 47 bodova i trenutno ima 5 bodova više od Donjeg Srema kom gostuje u subotu, 21. aprila.

TELEOPTIK: Filipović, Živković, Popara, Ljujić, Marković, Petrović, Mitrović, Jojić, Milovanović (Ivković), Crnoglavac, Aškovski

RADNIČKI: Vasković, Đorđević, Pešić, Dojkić, Petrović, B. Stamenković, P. Stamenković, Milenković, Jovanović, Mančić, Pejčić.