17:00, 31. 3. 2018.

Radnički remizirao sa Vojvodinom na "Čairu"

Ranički
Nedavno smenjeni kapiten Aleksandar Jovanović dobio je podršku sa tribina; foto: Vanja Kesar

Uprkos prednosti igrača više, koju je imao tokom celog drugog poluvremena, te dosuđenom penalu, Radnički nije uspeo da savlada Vojvodinu na „Čairu“ u 29. kolu Superlige. Nišlije su gubile tokom druge deonice i uspele da izjednače tek u 89. minutu, za konačnih 1:1 (0:0).

Dve prilike da donese prvu prednost Radničkom imao je Aleksandar Stanisavljević već u 6. minutu, kada je bio na samo par metara od gola. Ipak nije to iskoristio, a nije ni Milan Pavkov tri minuta kasnije, kada je bio sam pred golom rivala i pogodio stativu.

Nema sumnje da su domaći u ovom periodu utakmice bili bolji rivali, napadali su, stvarali prilike i mahom držli loptu na protivnikovoj strani terena. Ipak, završnica je loše funkcionisala, a i odbrana “Voše” je bila dobra.

Iz slobodno udarca ponovo je Stanisavljević pokušao, ovog puta mnogo jače, da šutira direktno ka golu Vojvodine i malo je falilo da lopta uđe u gol. Međutim, odbranio je to golman Novosađana Emil Rockov.

Za kraj prvog poluvremena utakmice probali su da postignu golove još jednom Stanisavljević, pa Dušan Mićić, a odlično je šutirao i Nikola Aksentijević sa udaljenosti od tridesetak metara, ali lopta je otišla malo iznad prečke.

Odmah po povratku sa pauze, Vojvodina je ostala bez igrača, pošto je Vinsent Eze Okeuhie "zaradio" drugi žuti karton. Ubrzo zatim i izrevoltirani trener Ilija Stolica napustio je stadion.

I pored toga, mnogo bolje su zaigrali Novosađani, a u 54. minutu su i poveli, pošto je Lazar Zličić šutnuo jako i precizno i savladao Mladena Živkovića. Pokušavao je trener Dragan Antić da razmrda ekipu i brzo iskoristio sve raspoložive izmene. Na teren je izašao i nedavno smenjeni kapiten Aleksandar Jovanović, koji je dobio veliku podršku sa tribina, dok je suprotno bilo za novog trenera Dragana Antića, te kapitena Marka Mrkića.

Mogao je ubrzo do poravnanja rezultata da dovede Stanisavljević, ali je lopta otišla preko gola, ali su onda opasnu kontru izveli gosti. Dušan Jovančić je sam preuzeo loptu i dodao je Zličiću pred golom rivala, ali on ovog puta nije bio precizan, a i reagovala je odbrana Nišlija.

U 74. minutu Nikola Antić igrao je rukom u kaznenom prostoru, a sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Kao i toliko puta ove sezone, penal je izveo Milan Pavkov, ali ovog puta nije bio siguran kao svakog prethodnog puta, pa je Rockov odbranio.

Razigrao se Radnički u završnici i uspeo da izjednači pogotkom Nikole Stankovića u 89. minutu. Uprkos nadoknadi vremena od 5 minuta, rezultat je do kraja ostao nepromenjen.

Nišlije su uprkos polovičnom učinku zadržale 3. poziciju, mada 29. kolo još nije kompletirano. U sledećem kolu oni će gostovati Napretku u Kruševcu.

Superliga, 29. kolo: Radnički – Vojvodina 1:1 (0:0)

Stadion: Čair, Niš