16:22, 2. 4. 2016.

Radnički savladao Spartak i plasirao se u plej-of

Drugim golom u sezoni Marko Mrkić doveo je Radnički u prednost; foto: Marko Mrkić

Golovima Marka Mrkića i Aleksandra Jovanovića fudbaleri niškog Radničkog savladali su Spartak u Subotici rezultatom 2:1 (0:0) i srušili tradiciju pobeda domaćina u međusobnim susretima. Ovim trijumfom Nišlije su obezbedile plasman u plej-of.

Na Gradskom stadionu u Subotici, Nišlije su za manje od 20 minuta u drugom poluvremenu rešile pitanje pobednika i tako definitivno obezbedile plasman u plej-of gde imaju ravnopravne šanse da se domognu evropskog takmičenja.

U nesadržajnom prvom poluvremenu, Spartak je za nijansu bio bolji tim. Obe ekipe su dosta grešile, pa je tempo igre bio izuzetno spor.

Najistaknutiji pojedinac u prvih 45 minuta bio je kapiten domaćih Vladimir Torbica, koji je 2 puta zapretio golmanu Radničkog Jovanoviću iz slobodnih udaraca, ali ti pokušaji nisu bili opasni po gol gostiju.

Na drugoj strani, jedinu šansu za Nišlije imao je u finišu prvog dela igre Andreja Apostolović, koji je oštro šutirao po zemlji, ali je čuvar mreže subotičkog kluba Janošević dobro reagovao, pa je rezultat do kraja poluvremena ostao nepromenjen.

Već na startu drugog poluvremena Radnički je imao dve odlične šanse za gol. Prvo je odličan udarac Saše Marjanovića Janošević kratko odbio, na odbitak je natrčao jedan igrač Nišlija, ali je golman Subotičana još jednom izašao kao pobednik i odbio loptu u korner.

U 52. minutu Nišlije su došle do vođstva. Posle sjajne kontre, koju je povukao Đuričković i pronašao Darka Bulatovića na levoj strani, ovaj je centaršutom uposlio Mrkića koji je zatresao mrežu Spartaka - 0:1.

Igrao se 70. minut kada je Radnički duplirao prednost. Posle kornera Saše Marjanovića najviši u kaznenom prostoru domaćina bio je kapiten Aleksandar Jovanović, koji je glavom matirao Janoševića za 2:0.

Bacili su domaći sve karte na napad nakon drugog primljenog gola, a Radnički se svesno povukao, što mu je kapitalna prednost omogućila. U 78. minutu Ognjen Mudrinski se odlično pozicionirao u šesnaestercu, ali je loše odreagovao nakon centaršuta.

Počasni pogodak za domaće igrače postigao je u 87. minutu Stefan Milošević, da bi već u narednom napadu Spartak mogao i do izjednačenja. Mudrinski je odlično izveo slobodan udarac, ali je lopta završila tik pored stative Jovanovićevog gola.

Do kraja meča odbrambeni bedem Nišlija nije popustio, pa se izabranici Milana Rastavca u Niš vraćaju sa pobedom.

Ovim trijumfom Radnički će se makar nakratko naći na deobi 2. mesta sa Partizanom, jer obe ekipe imaju po 45 bodova, ali niški tim uz meč više, dok su Subotičani i dalje pri dnu sa 23 osvojena boda.

U narednom kolu u sredu 6. arpila na Čairu gostuje ekipa Vojvodine.

SPARTAK - RADNIČKI 1:2 (0:0)

STADION: Gradski stadion, Subotica

STRELCI: Marko Mrkić (0:1) u 52, Aleksandar Jovanović (0:2) u 70. i Stefan Milošević (1:2) u 87. minutu

SUDIJA: Dejan Dimitrijević (Loznica)

ŽUTI KARTONI: Đuričković (Radnički)

SPARTAK: Budimir Janošević, Vladimir Kovačević, Branimir Jočić, Stefan Milošević, Goran Antonić, Janko Tumbasević, Nenad Šljivić, Vladimir Torbica, Đorđe Ivanović, Andrej Mrkela (od 59. Slobodan Novaković), Nemanja Milić (od 50. Ognjen Mudrinski)

RADNIČKI: Aleksandar S. Jovanović, Radoš Bulatović (od 81. Vladimir Đorđević), Nemanja Lakić-Pešić, Darko Bulatović, Miloš Petrović, Saša Marjanović, Petar Krstić (od 79. Nikola Mitrović), Petar Đuričković (od 89. Miodrag Todorović), Aleksandar Jovanović, Andreja Apostolović, Marko Mrkić