Radnički se "držao" protiv Makabija, ali izgubio

Autor:M. J.Izvor:Južne vesti
fk-radnicki-stadion-cair,-maj-2018,-foto-vanja-keser-jv
Odolevali tokom prvog poluvremena; foto: JV/Vanja Keser

Iako je Makabi dosta napadao i pritiskao Radnički tokom prvog meča drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, Nišlije su odolevale, posebno tokom prvog poluvremena koje se završilo bez golova. Ipak, u nastavku su poklekle i primile dva gola, doduše jedan nakon penala, te će u revanšu na "Čairu" morati da "jure" zaostatak jer je meč u Izraelu završen sa 2:0.

Od samog početka domaći fudbaleri pritiskali su gol Mladena Živkovića, a u 16. minutu se mreža iza njegovih leđa i zatresla, ali je ipak dosuđen ofsajd. Nakon toga su dosta bolje zaigrale Nišlije, uspele da sačuvaju svoj gol do kraja prvog poluvremena, mada nisu imale nijednu izgledniju priliku.

Baš poput prvog otpočelo je i drugo poluvreme, pritiskali su Izraelci, ali je ovog puta epilog toga bio drugačiji. U 51. minutu, Golasa je poslao loptu ka Kjartansonu, koji se našao ispred do tada nepogrešivog Živkovića, šutirao u donji ugao gola i uspeo da postigne pogodak.

U 69. minutu, novajlija Todorovski udario je u jednog od igrača Makabija, a arbitar je dosudio penal. Ponovo je Kjartanson pogodio, šutirajući visoko, pod prečku i tako duplirao prednost svoje ekipe.

Deset minuta kasnije Radnički je dobio neočekivani poklon. Atzli je pokušao da “izvuče” još jedan jedanaesterac za svoju ekipu, ali je arbitar prozreo njegovu nameru i dodelio mu crveni karton zbog simuliranja. Tako su Nišlije poslednjih desetak minuta imale prednost igrača više i odmah počele da napadaju.

Ipak, zaostatak nisu uspeli da smanje, pa se meč i završio sa 2:0 za domaćine.

Revanš će se igrati na "Čairu", 2. avgusta, a Nišlije će imati zadatak da nadoknade zaostatak od 2 gola.